TVP Sport po mundialu w SD czy HD w DVB-T?

Autor , źródło:

Anita Kaźmierska, sport.tvp.pl

Na stronie internetowej sport.tvp.pl opublikowano czwartą rozmowę z Markiem Szkolnikowskim, dyrektorem TVP Sport, z cyklu #zapytajszefatvpsport. Po raz kolejny pojawił się w niej temat dalszej obecności kanału TVP Sport w DVB-T. Wcześniej Szkolnikowski powiedział, że ma zapewnienie zarządu, iż po mundialu TVP Sport pozostanie kanałem otwartym. Teraz odnosi się do kwestii jakości stacji. Czy TVP Sport będzie w DVB-T dostępny w SD czy HD? 

Czy TVP Sport po mistrzostwach świata zostanie w SD na naziemnej telewizji cyfrowej?

Cały czas trwają rozmowy z EmiTelem na temat MUX 8, żądania są bardzo wygórowane i w tej chwili nie wiem, na jakim są etapie. Po mundialu TVP Sport na pewno zostanie na MUX, ale nie wiem, czy będzie w SD, czy w HD. Oczywiście mamy pełną świadomość, że sport musi być w HD, ale przypominam, że ci, którzy mieli TVP Sport w kablówkach i sieciach satelitarnych, nadal mają ten kanał w HD, więc to dotyczy tylko telewidzów naziemnej telewizji cyfrowej. Bardzo proszę o cierpliwość, bo walka o to, żeby TVP Sport w ogóle był w NTC trwała dwa lata, więc i tak zrobiliśmy krok do przodu. Lepiej mieć jeszcze przez jakiś czas TVP Sport w SD, niż znów w ogóle go nie mieć.

Przypomnijmy, że podniesienie jakości kanału TVP Sport w DVB-T do HD jest uzależnione od osiągnięcia porozumienia z EmiTelem w sprawie obecności TVP na MUX 8. Wówczas TVP mogłaby wprowadzić TVP Sport HD do ósmego multipleksu, bądź pozostawić TVP Sport w MUX 3, ale już w HD, przesuwając któryś z kanałów trzeciego multipleksu do MUX 8. 

Dyrektor TVP Sport skomentował również m.in. ewentualne plany zakupu praw sportowych do Copa America 2019 i wybranych meczów Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA.

Czy TVP planuje zakup Copa America 2019?

Nie wiem. Wszystko zależy od tego, jakie będą żądania finansowe. Nie jest to jakiś łakomy kąsek, o który będziemy się mocno bić, ale jeśli cena będzie adekwatna do wartości tych praw, to pewnie o nie wystąpimy.

Jakie są szanse, że jesienią zobaczymy w TVP Ligę Mistrzów i Ligę Europy?

Podjęliśmy wstępne rozmowy. Nie po to w zeszłym sezonie zainwestowaliśmy w Ligę Mistrzów, wypromowaliśmy ją w TVP1, żeby teraz o temacie zapomnieć. Tak jak wielokrotnie mówiłem – biznes lubi ciszę, ale zrobimy wszystko, by Liga Mistrzów pojawiła się w Telewizji Polskiej.

Zobacz cały wywiad z Markiem Szkolnikowskim, dyrektorem TVP Sport.

satkurier.pl

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz do strony

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Privacy Preference Center

Polityka ciasteczek

Uwaga, ta strona używa Cookies Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.