Monitoring CCTV

Monitoring CCTV to kolejna dziedzina w ramach elektroinstalacji, którą wykonujemy.
W obecnej dobie różnych zagrożeń i niebezpieczeństw, zabezpieczenie mienia i bezpieczeństwo osób przebywających powinno znajdować się na czołowym miejscu.

Wykonujemy monitoring od projektu (z wytypowaniem miejsc montażu anten), z szeroką ofertą dostępnych kamer, przewodów, zasilaczy po rejestratory i inne akcesoria.
Monitoring oparty na technologi: analogowej, cyfrowej oraz IP.

Oferujemy projekty, sprzedaż sprzętu CCTV i montaż monitoringu obiektów i terenu.

Telewizja przemysłowa, monitoring wizyjny, wideonadzór, telewizyjne systemy dozorowe (CCTV, ang Closed Circuit TeleVision)

Monitoring CCTV

System pozwalający na śledzenie z odległości zdarzeń rejestrowanych przez jedną do nawet kilkuset kamer przemysłowych jednocześnie. W skład systemu wchodzą głównie rejestratory i kamery, z których obraz jest transmitowany do centrum odbiorczego, gdzie personel na monitorach może obserwować rejestrowane zdarzenia. Ważnym elementem telewizji przemysłowej jest również klawiatura sterująca, posiadająca zwykle wbudowany dżojstik do manipulowania kamerami PTZ, pozwalająca na sterowanie całym systemem CCTV. Monitoring wizyjny, określany też jako telewizja dozorowa, różni się od zwykłej telewizji tym, że obraz z kamer jest przesyłany (przez kabel lub drogą radiową) i odbierany tylko w centrum odbiorczym, a nie w nieograniczonej liczbie odbiorników.

kamery

Kamera-obrotowa-AZVIZ

Kamera-obrotowa-AZVIZ
Obraz 1 z 5

Kamera obrotowa AZVIZ

Różne rodzaje kamer CCTV.

Najczęstszy deklarowany cel instalacji monitoringu wizyjnego to poprawa bezpieczeństwa, chociaż badania skuteczności prewencyjnej tego środka nie potwierdzają jego efektywności. Kwestionowane są w związku z tym wydatki ponoszone na monitoring wizyjny przez administrację centralną i samorządy.

Obecnie pojęcie telewizji przemysłowej zostało w dużej mierze wyparte przez monitoring wizyjny lub wideonadzór, co jest właściwie anglicyzmem, lecz skuteczniej opisuje zakres i dziedzinę przedmiotu, o którym mówi.

Monitoring wizyjny obecny jest m.in. w takich obiektach jak centra handlowe, hipermarkety, kasyna gry, tereny firm, ulice miast, place, przejazdy kolejowe, itp.

 

 

ZAMÓWIENIE MONITORINGUZamówienie lub pytanie do instalatora

kamera

Napisz komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.