TVP Sport po mundialu w SD czy HD w DVB-T?

Na stronie internetowej sport.tvp.pl opublikowano czwartą rozmowę z Markiem Szkolnikowskim, dyrektorem TVP Sport, z cyklu #zapytajszefatvpsport. Po raz kolejny pojawił się w niej temat dalszej obecności kanału TVP Sport w DVB-T. Wcześniej Szkolnikowski powiedział, że ma zapewnienie zarządu, iż po mundialu TVP Sport pozostanie kanałem otwartym. Teraz odnosi się do kwestii jakości stacji. Czy TVP Sport będzie w DVB-T dostępny w SD czy HD? 

Czy TVP Sport po mistrzostwach świata zostanie w SD na naziemnej telewizji cyfrowej?

Cały czas trwają rozmowy z EmiTelem na temat MUX 8, żądania są bardzo wygórowane i w tej chwili nie wiem, na jakim są etapie. Po mundialu TVP Sport na pewno zostanie na MUX, ale nie wiem, czy będzie w SD, czy w HD. Oczywiście mamy pełną świadomość, że sport musi być w HD, ale przypominam, że ci, którzy mieli TVP Sport w kablówkach i sieciach satelitarnych, nadal mają ten kanał w HD, więc to dotyczy tylko telewidzów naziemnej telewizji cyfrowej. Bardzo proszę o cierpliwość, bo walka o to, żeby TVP Sport w ogóle był w NTC trwała dwa lata, więc i tak zrobiliśmy krok do przodu. Lepiej mieć jeszcze przez jakiś czas TVP Sport w SD, niż znów w ogóle go nie mieć.

Przypomnijmy, że podniesienie jakości kanału TVP Sport w DVB-T do HD jest uzależnione od osiągnięcia porozumienia z EmiTelem w sprawie obecności TVP na MUX 8. Wówczas TVP mogłaby wprowadzić TVP Sport HD do ósmego multipleksu, bądź pozostawić TVP Sport w MUX 3, ale już w HD, przesuwając któryś z kanałów trzeciego multipleksu do MUX 8. 

Dyrektor TVP Sport skomentował również m.in. ewentualne plany zakupu praw sportowych do Copa America 2019 i wybranych meczów Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA.

Czy TVP planuje zakup Copa America 2019?

Nie wiem. Wszystko zależy od tego, jakie będą żądania finansowe. Nie jest to jakiś łakomy kąsek, o który będziemy się mocno bić, ale jeśli cena będzie adekwatna do wartości tych praw, to pewnie o nie wystąpimy.

Jakie są szanse, że jesienią zobaczymy w TVP Ligę Mistrzów i Ligę Europy?

Podjęliśmy wstępne rozmowy. Nie po to w zeszłym sezonie zainwestowaliśmy w Ligę Mistrzów, wypromowaliśmy ją w TVP1, żeby teraz o temacie zapomnieć. Tak jak wielokrotnie mówiłem – biznes lubi ciszę, ale zrobimy wszystko, by Liga Mistrzów pojawiła się w Telewizji Polskiej.

Zobacz cały wywiad z Markiem Szkolnikowskim, dyrektorem TVP Sport.

Autor , źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.