Jeżeli nie znalazłeś tematu, którego poszukujesz napisz do nas przez formularz pocztowy. Pomożemy odszukać rozwiązania.

Internet


Internet

(skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie „między-sieć”) – ogólnoświatowy system połączeń między komputerami, określany również jako sieć sieci. W znaczeniu informatycznym Internet to przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom i serwerom połączonym za pomocą urządzeń sieciowych, takich jak karty sieciowe, modemy i koncentratory, komunikujących się za pomocą protokołu internetowego z wykorzystaniem infrastruktury telekomunikacyjnej.

carousel
obrazów nie znaleziono

Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez dostępu do internetu. Potrzebujemy go w pracy, w domu a nawet w podróży.

Możliwe jest to dzięki różnym łączom:

Radiowe, LTE, TOOWAY, Hotspot, światłowodowe, itd.

Oferujemy montaż internetu
– LTE:
Plus LTE, Orange LTE, T Mobile LTE
– Internetu TOOWAY
TOOWAY to szerokopasmowy internet satelitarny.


Sieci hotspot są najczęściej sieciami nieszyfrowanymi, ale stosowana jest w nich kontrola dostępu służąca ograniczeniu możliwych nadużyć i przestępczości komputerowej dokonywanej za ich pośrednictwem. Użytkownik łączy się z otwartą siecią, ale jedyna strona do jakiej ma dostęp do strona logowania operatora. W hotspotach komercyjnych logowanie wymaga posiadania indywidualnej nazwy użytkownika i hasła, w hotspotach darmowych może wymagać podania np. adresu e-mail. W związku z brakiem szyfrowania użytkownicy korzystający z sieci hotspot są często narażeniu na ataki polegające np. na podsłuchiwaniu ich aktywności w sieci bezprzewodowej i przejmowaniu identyfikatorów sesji w popularnych aplikacjach (np. atak Firesheep).


Long Term Evolution (LTE) – standard bezprzewodowego przesyłu danych będący następcą systemów trzeciej generacji, rozwijany przez konsorcjum 3GPP. Głównymi celami nowego standardu jest zwiększenie możliwości telefonii komórkowej poprzez zwiększenie prędkości przesyłania danych, zmniejszenie opóźnień, zwiększenie efektywności spektralnej łączy radiowych, zmniejszenie kosztów transmisji danych, uproszczenie architektury.

Interfejs radiowy LTE używa technologii OFDM do transmisji danych od stacji bazowej do telefonu. Transmisja w kierunku przeciwnym (od telefonu w górę) wykorzystuje SC-FDMA (DFTS-FDMA). Jest to jedna z najbardziej widocznych różnic w stosunku do UMTS, który bazuje na WCDMA.


Tooway to dostęp do szerokopasmowego Internetu zapewniający do 22 Mb/s przy odbiorze danych i do 6 Mb/s przy ich wysyłaniu. Transmisja odbywa się za pośrednictwem satelity. W związku z tym nie ma potrzeby korzystania z linii telefonicznej lub sieci komórkowej. Usługa dostępna jest w każdym miejscu Polski i Europy.


Internet radiowy jest takim typem sieci internetowej, w którym sygnał dociera do klienta drogą radiową (w częstotliwości od 2,4 do 5 GHz). Wysyłany sygnał jest cyfrowy, dlatego też wymaga odpowiedniego urządzenia do jego odbioru. Standardowa przepustowość tego rodzaju urządzenia wynosi maksymalnie 20 Mbps, ale można pokusić się również o przepustowość wynoszącą 50 Mbps.

Współpracujemy z firmą NetMedia Lublin  NetMedia LublinZobacz wiecej ...

definicje: pl.wikipedia.org, toowey.pl, i inne