TVP chce 9 a nie 8 kanałów HD na MUX 6

TVP chce 9 a nie 8 kanałów HD na MUX 6. Telewizja Polska oferuje aktualnie w ramach MUX 6 naziemnej telewizji cyfrowej aż 9 kanałów HD:

  1. TVP Polonia,
  2. TVP Nauka,
  3. TVP Dokument,
  4. TVP Rozrywka,
  5. Alfa TVP,
  6. TVP Kultura,
  7. TVP World,
  8. TVP Kobieta,
  9. Belsat TV.

Mimo że ma pozwolenie na udostępnianie w tym multipleksie 8 kanałów. Jak ustalił „Presserwis”, TVP wystąpi do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o zmianę rezerwacji MUX 6, aby oficjalnie móc nadawać 9 kanałów.

TVP chce 9 a nie 8 kanałów HD na MUX 6
TVP chce 9 a nie 8 kanałów HD na MUX 6
Jak czytamy w aktualnie obowiązującej rezerwacji częstotliwości z 21 września ub.r.:
W multipleksie szóstym (zwanym dalej „MUX 6”) może być umieszczonych jednocześnie nie więcej niż 8 programów telewizyjnych, określonych w karcie powinności Spółki, o której mowa w art. 21a urtv. Programy, o których mowa powyżej nie mogą być rozpowszechniane lub rozprowadzane w żadnym z ogólnopolskich multipleksów naziemnych MUX 1 – MUX 8 w okresie dłuższym niż 30 dni od dnia rozpoczęcia rozpowszechniania tych programów w MUX 6.
 
Witold Tomaszewski, p.o. rzecznika prasowego UKE, informuje, że Urząd analizuje sprawę emisji przez TVP większej liczby kanałów niż zapisana w rezerwacji. Jak ustalił „Presserwis”, TVP chce sformalizować emisję na MUX 6 większej liczby kanałów i niebawem złoży do UKE wniosek o zmianę zapisu w rezerwacji – z 8 do 9 programów.

Rezerwacja częstotliwości MUX 6 dla TVP obowiązuje do 31 stycznia 2033 roku.

Przypomnijmy, że 1 lutego br. MUX 6 zastąpił eksperymentalny multipleks DVB-T2, a Telewizja Polska podpisała ze spółką Emitel 4-letnią umowę na usługę transmisji sygnału MUX 6.

Według informacji Emitela, MUX 6 zasięgiem nadawczym obejmuje 96 proc. populacji kraju, a emisja jest prowadzona z 63 stacji nadawczych. To obok MUX 3 drugi multipleks naziemny, który zawiera wyłącznie ofertę programową TVP. Nadawany jest w nowym standardzie DVB-T2/HEVC, w przeciwieństwie do MUX 3, który na razie pozostał w DVB-T/MPEG-4.

Autor , źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

Może Ci się spodobać

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.