Zamów usługę przez internet. Szybki sposób na rezerwację usługi. Wypełnij formularz a to My zadzwonimy do Ciebie aby potwierdzić serwis.

Dekoder i telewizor z mniejszym zużyciem energii na czuwaniu

Dekoder i telewizor z mniejszym zużyciem energii na czuwaniu. W przyszłości urządzenia elektryczne, takie jak pralki, telewizory, odtwarzacze, odbiorniki cyfrowe i konsole do gier, będą musiały zużywać mniej energii elektrycznej w trybie czuwania. W poniedziałek 17 kwietnia br. Komisja Europejska zdecydowała o odpowiednich wymogach. Celem ma być jeszcze większa ochrona środowiska poprzez mniejsze zużycie energii i oszczędności dla użytkowników. Producenci będą mieli 2 lata na dopasowanie się do nowych przepisów.

 

Dekoder i telewizor z mniejszym zużyciem energii na czuwaniu
Dekoder i telewizor z mniejszym zużyciem energii na czuwaniu
Komisja Europejska szacuje, że do 2030 r. pozwoli to zaoszczędzić rocznie 4 TWh [słownie: cztery terawatogodziny].
To aż 2 razy tyle, co roczne zużycie energii elektrycznej na Malcie.

Środki powinny być nie tylko dobre dla środowiska, ale także dla portfela użytkowników.
Szacuje się, że do 2030 roku konsumenci powinni zaoszczędzić około 530 mln euro rocznie.

– W ten sposób klimat i ochrona konsumentów idą w parze

– powiedziała Anna Cavazzini, eurodeputowana z ramienia Zielonych i przewodnicząca Komisji Rynku Wewnętrznego w Parlamencie Europejskim.

Według Komisji Europejskiej większość urządzeń elektronicznych nadal zużywa energię elektryczną, gdy są wyłączone lub w trybie czuwania. Przepisy obowiązują od 2008 roku, a ostatnia aktualizacja miała miejsce w 2013 roku i dotyczy około 800 milionów produktów sprzedawanych każdego roku.

Według Komisji nowe rozporządzenie uwzględnia rozwój technologiczny ostatnich lat i ma również zastosowanie na przykład do małych urządzeń sieciowych i głośników bezprzewodowych.

Nowe wymagania mają wejść w życie wkrótce i dać producentom dwuletni okres przejściowy.
W linkach Komisji Europejskiej jest więcej informacji.

Autor , źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

Może Ci się spodobać

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.