Kino Polska od 3 grudnia w HD

Autor , źródło:

Jacek Grzeszczak, Kino Polska

Co jakiś czas powracały informacje o starcie emisji kanału Kino Polska w wysokiej rozdzielczości. Dotychczas nie było jednak potwierdzenia, co sprawiało, że podchodziliśmy do tego z dozą ostrożności. Teraz to się zmienia – nadawca rozpoczął emitowanie na swojej antenie zapowiedzi – zgodnie z prezentowanymi materiałami promocyjnymi, Kino Polska HD wystartuje już 3 grudnia. 

Kino Polska od 3 grudnia w HD
Kino Polska od 3 grudnia w HD

Dotychczas kanał można było oglądać w standardowej rozdzielczości u wszystkich operatorów, zarówno satelitarnych, jak i kablowych.

W ramach emitowanego materiału zapowiadającego start emisji w HD nie padają informacje u których operatorów pojawi się przekaz w HD, ale nie jest wykluczone, że wersja HD trafi na satelitę, a SD zostanie całkiem wyłączona. Warto odnotować w tym miejscu, że akurat kilka dni temu – 23 listopada – jak informował portal satkurier.pl, na satelicie na jednym z transponderów platformy nc+ pojawił się nowy serwis testowy, identyfikowany jako 4806.

Czy to miejsce dla Kino Polska HD? Przekonamy się zapewne już za kilka dni.

Hipotetycznie na satelicie kanał mógłby też podmienić przekaz w SD z dotychczasowych parametrów – zmieniając rozdzielczość i podnosząc przepływność. Ale obecnie emisja jest realizowana z tp. 110, na którym jest już dość ciasno…

Obecne parametry techniczne kanału Kino Polska w jakości SD:
Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)
tp. 110 (10,719 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: KINO POLSKA
PID V: 164 (MPEG-4/SD)
PID A: 96 (pol)
PID PCR: 164
SID: 4405
PID PMT: 1005
Provider: nc+
Kodowanie: Conax (nc+), Irdeto (Cyfrowy Polsat), Nagra MA (S4/N3 – nc+, N3 – Cyfrowy Polsat), Viaccess PC 3.0 (Orange)

Parametry techniczne serwisu testowego:
Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)
tp. 119 (10,892 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: 4806
PID V: 165 (MPEG-4/HD)
PID A: 100 (pol, AC3)
PID PCR: 165
SID: 4806
PID PMT: 1006
Provider: nc+
Kodowanie: Nagra MA (S4/N3 – nc+)

satkurier.pl

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz do strony

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Privacy Preference Center

Polityka ciasteczek

Uwaga, ta strona używa Cookies Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.