Rewolucyjna funkcja Windowsa tylko dla wybranych?

W tym roku Windows 11 zostanie wzbogacony o nową, rewolucyjną funkcję. Jednak nie każdy z niej skorzysta, jak wynika z najnowszych informacji.

Rewolucyjna funkcja Windowsa tylko dla wybranych
Rewolucyjna funkcja Windowsa tylko dla wybranych

Tegorocznym hitem mają być tzw. AI PC, czyli komputery, które jeszcze w większym zakresie będą korzystały z możliwości sztucznej inteligencji. Jednak zanim to nastąpi, konieczne są zmiany w samym systemie Windows. Jedna z zapowiadanych nowości może być bardzo ograniczona.

AI Explorer tylko dla wybranych

Na Twitterze pojawiły się prawdopodobne wymagania do funkcji AI PC, którą Microsoft nazwał AI Explorer. Ta ma się pojawić wraz z tegoroczną, dużą aktualizacją Windowsa. Jeśli informacje są prawdziwe, to skorzystają z niej tylko posiadacze nowych komputerów z układem Qualcomm Snapdragon X Elite. Te wymagani to:

  • układ ARM64
  • 16 GB pamięci RAM
  • dysk o pojemności co najmniej 225 GB
  • układ NPU w Snapdragon X Elite (HWID QCOM0D0A)

Jak widać, wymagania bardzo jasno określają, że do skorzystania z AI Explorer będzie wymagany konkretnie najnowszy układ firmy Qualcomm. Na razie zapowiada się, że nowość nie będzie dostępna na procesorach AMD i Intela, ale to może się jeszcze zmienić, więc nie ma powodów do paniki. Obie firmy mają zaprezentować układy z mocniejszymi jednostkami NPU, które pozwolą lokalnie obsługiwać AI.

A czym jest AI Explorer? To narzędzie wyszukiwania oparte na sztucznej inteligencji, które będzie wykorzystywać w pełni naturalny język. 
Ma pomóc nam w znalezieniu plików, programów, a nawet poprzednich rozmów we wszystkich aplikacjach zainstalowanych na komputerze.
Załóżmy, że 2 tygodnie temu rozmawialiśmy ze znajomym o filmie, ale nie pamiętamy jego nazwy. Dzięki AI Explorer wystarczy zapytać „jaki film Adam chwalił 2 tygodnie temu” i system powinien udzielić nam odpowiedzi.

Źródło:

TELE TECHNIK

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & IT. Obecnie właściciel firmy TELE TECHNIKA oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

Napisz komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.