Od tego operatora Polacy uciekają na potęgę. Tylko do jednego biegną co sił

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) ujawnił, że w pierwszym kwartale Polacy przenieśli ponad 350 tys. numerów w sieciach mobilnych. Z tak zwanej Wielkiej Czwórki tylko jeden z operatorów odnotował potężny wzrost. Inny zaś poniósł potężną stratę. Oto jak wyglądało przenoszenie numerów w Polsce w 2024 roku.

Od tego operatora Polacy uciekają na potęgę
Od tego operatora Polacy uciekają na potęgę

Pierwszy kwartał w 2024 roku już za nami, więc pora na pierwsze podsumowania tego okresu. Jednego z nich dokonał właśnie Urząd Komunikacji Elektronicznej, który opublikował statystyki przenoszenia numerów w polskich sieciach mobilnych w styczniu, lutym i marcu 2024 roku.

Ile Polacy przenieśli numerów w pierwszym kwartale 2024 roku? Którzy operatorzy mogą świętować sukces, a którzy są w tarapatach? Sprawdźmy to w raporcie UKE.

Przenoszenie numerów – polscy operatorzy w Q1 2024

Zacznijmy od ogólnej liczby przeniesionych numerów. Ta wyniosła dokładnie 367567. Różnice między poszczególnymi miesiącami są niewielkie, więc jedziemy dalej.

Przenoszenie numerów w I kwartale 2024 w Polsce operatorzy
fot. UKE

 

Znacznie ciekawsze są wyniki Wielkiej Czwórki. Jak wiemy, w jej skład wchodzą: Play, T-Mobile, Orange i Plus. Ta kolejność nie jest przypadkowa, gdyż zacząłem od największego zwycięzcy, a skończyłem na największym przegranym.

W pierwszym kwartale 2024 roku Play przejął 110824 numery, a oddał 91301. To daje nam zysk na poziomie blisko 20000 numerów. Jeśli dobrze widzę, to jest to najlepszy wynik wśród wszystkich uwzględnionych sieci, a tych jest naprawdę dużo.

Pewnym wzrostem może pochwalić się T-Mobile, ale przeciągnięcie na swoją stronę niecałych 10000 numerów nie wygląda aż tak imponująco jak wynik fioletowych kolegów.

Wyraźną stratę odnotowało Orange, tracąc lekko ponad 6000 numerów. Pomarańczowi mogą uronić łezkę z tego powodu, ale także ucieszyć się z tego, że i tak nie są ostatni w Wielkiej Czwórce.

To Plus okazał się największym przegranym pierwszych trzech miesięcy 2024 roku wśród wszystkich uwzględnionych w raporcie sieci. Strata ponad 50000 numerów tylko w trzy miesiące musi być bolesna dla polskiego operatora, nie ma innej opcji. To już kolejny taki kwartał z rzędu.

Przenoszenie numerów w I kwartale 2024 w Polsce operatorzy (1) 

fot. UKE

Zielonych może pocieszyć to, że będące pod skrzydłami tej firmy PREMIUM MOBILE może pochwalić się przejęciem od konkurencji niemal 6000 polskich klientów. Na mały plus poprzedni kwartał mogą zaliczyć też Netia, Mobile Vikings czy Vectra.

Dodam jeszcze, że w przypadku Wielkiej Czwórki jest to już kolejny kwartał, który wygląda podobnie. Play zyskuje potężnie, T-Mobile trochę się wzmacnia, Orange słabnie, a Plus leci wręcz na twarz.

Jestem gotów zaryzykować stwierdzenie, że w drugim kwartale 2024 roku przenoszenie numerów w Polsce będzie wyglądało bardzo podobnie. Jeśli będzie inaczej, to zrobię minę zdziwionego Pikachu.

Jeśli po przeniesieniu numeru chcesz kupić także nowy telefon w dobrej cenie, to poniższego artykułu nie możesz przegapić:

Źródło:

TELE TECHNIK

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & IT. Obecnie właściciel firmy TELE TECHNIKA oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

Może to Cię również zaiteresować

Napisz komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.