Internet LTE

Dostęp do internetu LTE to bardzo ciesząca się technologia i zyskująca codziennie nowych klientów.
Obecnie dostawcami internetu LTE są m.in:

Cyfrowy Polsat, Plus, Play, Orange, T-Mobile

LTE internet

Operatorzy komórkowi często kuszą klientów obietnicami szybkiego internetu LTE, a twórcy smartfonów chwalą się obecnością funkcjonalności LTE w swoich produktach. Co jednak kryje się za tym tajemniczym skrótem?

LTE czyli Long Term Evolution to nowoczesny standard bezprzewodowego przesyłania danych, który oferuje znacznie wyższą przepustowość od swych poprzedników z rodziny 3G. W praktyce oznacza to, że LTE to sposób na zdecydowanie najszybszy mobilny internet.

Głównymi zaletami standardu są wysokie prędkości pobierania i wysyłania danych, duża odporność na wszelkiej maści zakłócenia oraz bardzo małe opóźnienia, które umożliwiają płynne granie przez sieć czy rozmowy za pośrednictwem Skype’a.

Mapa nadajników BTS Popularne Speedtesty

 

LTE jest wstecznie kompatybilne ze swoimi starszymi braćmi – jeżeli akurat nie znajdujemy się w zasięgu sieci LTE połączenie z internetem nie rozłącza się, tylko przełącza w jeden z trybów 3G.

Zasięg LTE jest jednak ciągle rozszerzany przez operatorów. Z szybkiego internetu mobilnego można już korzystać w setkach miejscowości w Polsce.

Ostatnie informacje z działu:

Ostatnie wpisy z poradnika (Internet LTE):

Zamówienie usługi:

Oferujemy montaż zestawów zewnętrznych, anten LTE i router-ów.
Jeżeli jesteś zainteresowany montażem zapraszamy do Rezerwacji usługi.

 

Źródło: