Wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu RTV? Nie musisz płacić! …

Wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu RTV. Poczta Polska zaczęła w ostatnim czasie wysyłać masowe wezwania do zapłaty zaległej opłaty radiowo-telewizyjnej. Okazuje się jednak, że są one w świetle prawa bezpodstawne.

Wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu RTV
Wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu RTV? Nie musisz płacić! Wystarczy drobny kruczek prawny!

Mec. Maksymilian Markowski tłumaczy, co można zrobić w przypadku otrzymania wezwania od Poczty Polskiej.

Wystarczy wysłać do Poczty Polskiej pismo z następującej treści: W związku z otrzymanym pismem z UP nr (tu numer pisma) z dnia (data), na podstawie art. 73 KPA wnoszę o wydanie z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów dokumentów, na podstawie których wysunięto wobec mojej osoby roszczenia zawarte w w/w piśmie. Uwierzytelnione kopie proszę wysłać na mój adres pocztowy.

Takie pismo wysłane do Poczty Polskiej powoduje anulowanie zaległości. Dlaczego? Rozporządzenie ministra transportu z 25 września 2007 roku, stanowi, że wszystkie rejestracje telewizorów straciły ważność w listopadzie 2008 r. Od tego czasu Poczta Polska miała obowiązek w ciągu roku nadać odbiornikom indywidualne numery identyfikacyjne, o czym musiała powiadomić ich właścicieli. W przeciwnym razie, nie ma podstaw ściągać opłat – tłumaczy mec. Markowski.

Poczta Polska, która w świetle prawa nie ma podstaw, aby wysyłać wezwania do zapłaty zaległości z tytułu abonamentu RTV, podejmuje jednak takie kroki, widocznie licząc na brak znajomości prawa u osób, do których kieruje pisma.

Co się stanie, jeżeli wyślemy do Poczty Polskiej wyżej wspomniane pismo. Niemal za każdym razem odpowiedź jest następująca:

Na podstawie ponownej analizy sprawy, uznano, że rejestracja odbiornika telewizyjnego nie dotyczy Pani osoby. Wysłane upomnienie o zaległościach w opłatach nie ma uzasadnienia.

Wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu RTV

Avatar

mul

Zaangażowany w tworzenie treści na stronie krupapiotr.pl oraz moderator wpisów i komentarzy.

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz do strony

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Privacy Preference Center

Polityka ciasteczek

Uwaga, ta strona używa Cookies Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.