Wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu RTV? Nie musisz płacić! …

Wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu RTV. Poczta Polska zaczęła w ostatnim czasie wysyłać masowe wezwania do zapłaty zaległej opłaty radiowo-telewizyjnej. Okazuje się jednak, że są one w świetle prawa bezpodstawne.

Wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu RTV
Wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu RTV? Nie musisz płacić! Wystarczy drobny kruczek prawny!

Mec. Maksymilian Markowski tłumaczy, co można zrobić w przypadku otrzymania wezwania od Poczty Polskiej.

Wystarczy wysłać do Poczty Polskiej pismo z następującej treści: W związku z otrzymanym pismem z UP nr (tu numer pisma) z dnia (data), na podstawie art. 73 KPA wnoszę o wydanie z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów dokumentów, na podstawie których wysunięto wobec mojej osoby roszczenia zawarte w w/w piśmie. Uwierzytelnione kopie proszę wysłać na mój adres pocztowy.

Takie pismo wysłane do Poczty Polskiej powoduje anulowanie zaległości. Dlaczego? Rozporządzenie ministra transportu z 25 września 2007 roku, stanowi, że wszystkie rejestracje telewizorów straciły ważność w listopadzie 2008 r. Od tego czasu Poczta Polska miała obowiązek w ciągu roku nadać odbiornikom indywidualne numery identyfikacyjne, o czym musiała powiadomić ich właścicieli. W przeciwnym razie, nie ma podstaw ściągać opłat – tłumaczy mec. Markowski.

Poczta Polska, która w świetle prawa nie ma podstaw, aby wysyłać wezwania do zapłaty zaległości z tytułu abonamentu RTV, podejmuje jednak takie kroki, widocznie licząc na brak znajomości prawa u osób, do których kieruje pisma.

Co się stanie, jeżeli wyślemy do Poczty Polskiej wyżej wspomniane pismo. Niemal za każdym razem odpowiedź jest następująca:

Na podstawie ponownej analizy sprawy, uznano, że rejestracja odbiornika telewizyjnego nie dotyczy Pani osoby. Wysłane upomnienie o zaległościach w opłatach nie ma uzasadnienia.

Wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu RTV

mul

Zaangażowany w tworzenie treści na stronie krupapiotr.pl oraz moderator wpisów i komentarzy.

You May Also Like

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.