TVP Sport z ogromnym wzrostem oglądalności

Autor , źródło:

Anita Kaźmierska, wirtualnemedia.pl

Kanał TVP Sport odnotował w lipcu duży wzrost oglądalności w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku. Można się domyślać, że jest to spowodowane dołączeniem w czerwcu tej stacji sportowej do oferty DVB-T, a także odbywającym się w dniach 14 czerwca – 15 lipca mundialem. Jednocześnie TVP Sport stał się liderem oglądalności kanałów sportowych z wynikiem SHR% ponad 2 proc. zarówno w grupie 4+, jak i w grupie komercyjnej 16-49, wyprzedzając dotychczasowego lidera, kanał Polsat Sport

TVP Sport z ogromnym wzrostem oglądalności
TVP Sport z ogromnym wzrostem oglądalności

TVP Sport miał w lipcu 2018 roku udział w widowni na poziomie 2,118 proc. w grupie wiekowej 4+ i 2,201 proc. w grupie 16-49. To dało mu pozycję zdecydowanego lidera oglądalności kanałów sportowych. Za nim na podium uplasowały się Eurosport 1 i Polsat Sport. Obie te stacje odnotowały jednak spadki w porównaniu z lipcem ubiegłego roku.

Generalnie wszystkie stacje sportowe odnotowały spadki udziału w widowni, poza wspomnianym TVP Sport i kanałami Eleven Sports. Wzrost SHR% dla TVP Sport był ogromny i wyniósł 364,47 proc. w grupie 4+ i aż 547,35 proc. w grupie komercyjnej. Natomiast Eleven Sports 1 odnotował 100-proc. wzrost w grupie 4+ i 67,80-proc. w grupie 16-49, a Eleven Sports 2 – odpowiednio 18,18 proc. i 28,57 proc. wzrostu.

Udział w widowni (SHR%) dla 3 liderów zestawienia oglądalności kanałów sportowych w lipcu 2018:

Grupa 4+:
TVP Sport – 2,118 proc.
Eurosport 1 – 0,482 proc.
Polsat Sport – 0,416 proc.

Grupa 16-49:
TVP Sport – 2,201 proc.
Polsat Sport – 0,303 proc.
Eurosport 1 – 0,265 proc.

Wszystkie dane: Nielsen Audience Measurement, udostępnione dla Wirtualnemedia.pl przez Mediacom.

satkurier.pl

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz do strony

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Privacy Preference Center

Polityka ciasteczek

Uwaga, ta strona używa Cookies Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.