Po mundialu TVP Sport pozostanie kanałem otwartym

Na stronie internetowej sport.tvp.pl zamieszczono trzeci już wywiad z Markiem Szkolnikowskim, dyrektorem TVP Sport, z cyklu #zapytajszefatvpsport. Tym razem odpowiada m.in. na pytanie dotyczące obecności TVP Sport w naziemnej telewizji cyfrowej także po zamknięciu mundialu. 
Po mundialu TVP Sport pozostanie kanałem otwartym
Po mundialu TVP Sport pozostanie kanałem otwartym

 

Wcześniej TVP podała w komunikacie prasowym, że TVP Sport zastąpi TVP Rozrywka w MUX 3 do czasu zakończenia mundialu. Zrodziło to szereg pytań i wątpliwości o dalszą dostępność tego kanału w telewizji naziemnej, biorąc pod uwagę, że negocjacje z EmiTelem ws. MUX 8 się przedłużają.

Czy kanał TVP Sport będzie można oglądać w naziemnej telewizji cyfrowej również po mundialu?

– Prezes Jacek Kurski zrobił wszystko, co obiecał, jeśli chodzi o TVP Sport w naziemnej telewizji cyfrowej. Weszliśmy na multipleks 3. Trwają negocjacje z EmiTelem w sprawie MUX 8, ale są one bardzo trudne. Jednak nie wyobrażam sobie, by po mundialu TVP Sport zniknął z naziemnej telewizji cyfrowej. Mam zapewnienie zarządu, że po mundialu pozostaniemy kanałem otwartym – powiedział Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Szkolnikowski odniósł się również do wzrostu oglądalności, jaki odnotował kanał TVP Sport zaraz po wprowadzeniu go 7 czerwca do DVB-T:

– Już są pierwsze efekty – w piątek 8 czerwca pobiliśmy rekord dziennego udziału telewizyjnego. Ponad trzy procent, to najlepszy wynik w historii TVP Sport. W trakcie meczu Polska – Chile liderem rynku była oczywiście TVP1, na drugim miejscu był TVP Sport, później długo nic, Polsat, TVN i TVP2. Widać, że jest duże zapotrzebowanie na sport w otwartych kanałach. – I dodał: – To dopiero początek, bo wiele osób jeszcze nie wie, że TVP Sport jest ogólnodostępny. W wielu domach trzeba dekodery jeszcze raz uruchomić i wyszukać programy. Poza tym przyzwyczajenie widza to długofalowy proces, ale jesteśmy przekonani, że to kapitalny ruch. Biorąc pod uwagę organiczną oglądalność TVP Sport z TVP Rozrywka, to jest znacznie wyższa, niż w odwrotnym układzie.

Dyrektor TVP Sport spodziewa się również zwiększonej oglądalności na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej. Na pytanie, czy serwery są przygotowane na duże obciążenie portalu podczas mundialu, odpowiedział:

– Nad tym pracują TVP Technologie i Ośrodek Mediów Interaktywnych. Mecz Polska – Chile oglądało 180 tysięcy użytkowników na stronie sport.tvp.pl i 30 tysięcy w aplikacji mobilnej. Na pewno podczas mundialu pobijemy rekord polskiego internetu i tu nie mam żadnych wątpliwości. Dni z meczami Polaków, kiedy będą dostępne alternatywne transmisje z komentarzem „izaka”, mogą być absolutnie rekordowe. Mamy zapewnienie, że serwery są przygotowane na bardzo duży ruch na stronie i liczymy, że nie będzie żadnych kłopotów technicznych.

Zobacz cały wywiad z Markiem Szkolnikowskim, dyrektorem TVP Sport.

Autor , źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.