Polacy mówią NIE opłacie audiowizualnej

Jak wiadomo dotychczasowy abonament RTV ma od 2017 roku zastąpić tzw. opłata audiowizualna. Byłaby obowiązkowa dla wszystkich gospodarstw domowych (z wyjątkami), niezależnie od tego, czy posiadają radio lub telewizor. Deklarowana kwota (12-15 zł) miałaby być doliczana do rachunku za energię elektryczną, co podobno ułatwiłoby jej ściąganie. Z badań CBOS wynika, że zastąpienie obecnego abonamentu RTV opłatą audiowizualną popiera 35 proc. Polaków, natomiast 60 proc. jest przeciwnych.

Co ciekawe, stosunek Polaków do wprowadzenia w miejsce abonamentu RTV opłaty audiowizualnej jest obecnie nieco mniej przychylny niż niespełna 3 lata temu, kiedy po raz pierwszy CBOS pytał o tę zmianę.

To może być mały szok dla piszących tzw. dużą ustawę medialną, ale Polacy bardzo zdecydowanie opowiadają się za tym, by media publiczne były finansowane z budżetu państwa, a nie z opłat uiszczanych przez obywateli. Możliwe, że obywatele chcieliby by był to np. 1% od podatku, albo podobne rozwiązanie, ale nie dodatkowa opłata przy rachunku za prąd, bo kolejne miliony złotych pójdą na niepotrzebne pośrednictwo dla inkasentów i operatorów energii elektrycznej (podobno to aż 65 mln zł).

SONDA ABONAMENT
źródło: CBOS
0 0 vote
Article Rating

Krupa Piotr

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & NET. Obecnie właściciel firmy SYSTEMY ANTENOWE oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

You May Also Like

guest
Zgoda RODO
Zgodnie z dyrektywą RODO, wymagalna jest akceptacja.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x