Polacy mówią NIE opłacie audiowizualnej

Jak wiadomo dotychczasowy abonament RTV ma od 2017 roku zastąpić tzw. opłata audiowizualna. Byłaby obowiązkowa dla wszystkich gospodarstw domowych (z wyjątkami), niezależnie od tego, czy posiadają radio lub telewizor. Deklarowana kwota (12-15 zł) miałaby być doliczana do rachunku za energię elektryczną, co podobno ułatwiłoby jej ściąganie. Z badań CBOS wynika, że zastąpienie obecnego abonamentu RTV opłatą audiowizualną popiera 35 proc. Polaków, natomiast 60 proc. jest przeciwnych.

Co ciekawe, stosunek Polaków do wprowadzenia w miejsce abonamentu RTV opłaty audiowizualnej jest obecnie nieco mniej przychylny niż niespełna 3 lata temu, kiedy po raz pierwszy CBOS pytał o tę zmianę.

To może być mały szok dla piszących tzw. dużą ustawę medialną, ale Polacy bardzo zdecydowanie opowiadają się za tym, by media publiczne były finansowane z budżetu państwa, a nie z opłat uiszczanych przez obywateli. Możliwe, że obywatele chcieliby by był to np. 1% od podatku, albo podobne rozwiązanie, ale nie dodatkowa opłata przy rachunku za prąd, bo kolejne miliony złotych pójdą na niepotrzebne pośrednictwo dla inkasentów i operatorów energii elektrycznej (podobno to aż 65 mln zł).

SONDA ABONAMENT
źródło: CBOS

Krupa Piotr

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & NET. Obecnie właściciel firmy SYSTEMY ANTENOWE oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz do strony

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Privacy Preference Center

Polityka ciasteczek

Uwaga, ta strona używa Cookies Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.