Dobiega końca remont RTCN Lublin / Piaski

Autor , źródło:
Anita Kaźmierska, Emitel
Dobiega końca remont systemu antenowego na obiekcie RTCN Lublin / Piaski.
Po zakończeniu prac sygnał telewizji naziemnej będzie transmitowany zgodnie z charakterystyką sprzed remontu.
Prace modernizacyjne, które zostały wstrzymane na czas kampanii wyborczej, powinny zostać zakończone nie później, niż 30 października br.
Dobiega końca remont RTCN Lublin / Piaski
Dobiega końca remont RTCN Lublin / Piaski

W związku z koniecznością dokończenia prac modernizacyjnych telewizyjnego systemu antenowego na obiekcie RTCN Lublin / Piaskirozpoczętych w sierpniu 2019 roku, niezbędne jest ponowne przełączenie sygnału multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej MUX 1, MUX 2 i MUX 3 na zastępczy system antenowy. Może to skutkować obniżeniem siły nadawanego sygnału na niektórych obszarach województwa lubelskiego.

Harmonogram prac został uzgodniony z nadawcami telewizji naziemnej. Zakończenie remontu, który ze względu na trwającą kampanię wyborczą i konieczność utrzymania emisji został wcześniej zawieszony, planowane jest na 30 października br. Ponieważ niektórzy widzowie w Chełmie i okolicach doświadczali problemów z odbiorem sygnału telewizji naziemnej, Emitel uruchomił na czas trwania tych prac dodatkowe emisje wzmacniające sygnał multipleksów cyfrowych z ponad 90 metrowej wieży SLR Chełm / Kumowa Dolina.

RTCN Lublin/Piaski emituje programy radiowe i telewizyjne dla około 1,2 mln mieszkańców województwa lubelskiego.

Prowadzony remont jest bardzo złożony technicznie, m.in. ze względu na wykonywanie specjalistycznej pracy na wysokościach. Dotychczasowe anteny przez prawie 30 lat służyły emisji sygnału dla mieszkańców województwa lubelskiego, dostarczając sygnał telewizji początkowo analogowej, a później cyfrowej. Okresowa konserwacja i modernizacja urządzeń na wszystkich obiektach nadawczych pozwala na wyeliminowanie ryzyka poważnych awarii i utraty możliwości odbioru radiofonii UKF i telewizji DVB-T, a przez to na utrzymanie najwyższej jakości świadczonych usług.

5 1 vote
Article Rating

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
11 miesięcy temu

Czy remont nadajnika w Piaskach już się zakończył?

Krupa Piotr
Admin
Krupa Piotr
11 miesięcy temu
Reply to  Tomek

Oczywiście że tak, informacja dotyczy ubiegłego roku. Czy masz jakieś problemy z odbiorem sygnału?

Tomek
Tomek
10 miesięcy temu
Reply to  Krupa Piotr

Rzeczywiście, nie zauważyłem, że info dotyczy ubiegłego roku. Co do problemów, to tak, nagle z dnia na dzień przestałem odbierać sygnał z Piask, to dotyczy MUX1, MUX2 i MUX3. MUX8 Odbieram z drugiej anteny z Bożego Daru i jest ok, jak było dotychczas. Antena nie ruszona, zwrotnica działa dobrze, skoro odbieram tv z drugiej anteny. Pomyślałem, że może coś z jakością, bądź siłą sygnału z Piask jest nie tak. Jestem w odległości 55 km od tego nadajnika.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x