Budowa sieci światłowodowej, prace w terenie

Na terenie Gminy Niemce realizowany jest projekt budowy sieci światłowodowych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Budowa sieci światłowodowej, prace w terenie
Budowa sieci światłowodowej, prace w terenie

W związku z realizacją projektu do Państwa domostw zapukają projektanci, którzy rozpoczynają właśnie prace w terenie, celem ustalenia przebiegu sieci światłowodowej w poszczególnych miejscowościach naszej gminy. Będą to przedstawicieli firmy 

TELEKOM DATA Spółka z o.o.
z siedzibą w Zakrzewie
ul. Pasjonatów 15
62-070 Dopiewo.

Kontakt w sprawie projektu – proszę telefonować w dni robocze w godzinach 08:00-16:00
Kierownik projektu Pani Aneta Kosińska – nr tel. 575599965
Pan Jarosław Partyka – nr tel. 733776161

Celem Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 (POPC) jest wzmocnienie cyfrowych fundamentów rozwoju kraju, za które przyjęto: szeroki dostęp do szybkiego internetu, efektywne i przyjazne użytkownikom e-usługi publiczne oraz stale rosnący poziom kompetencji cyfrowych społeczeństwa. W powiecie lubelskim programem objętych jest ponad sto placówek szkolnych i ponad trzydzieści pięć tysięcy gospodarstw domowych. 

Technologia budowy sieci zakłada wykorzystanie istniejącej podbudowy słupowej, własności PGE oraz budowę doziemnej sieci światłowodowej. Szkoły na terenie Państwa gminy będą mogły tym samym podłączyć się do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej korzystając z darmowego 10-cio letniego abonamentu uzyskując tym samym dostęp do wszystkich usług oferowanych w tej sieci.

Beneficjentem programu jest firma FIBEE I Spółka z o.o. z siedzibą w Wysogotowie, ul. Wierzbowa 84, 62-081 Przeźmierowo, działająca w GRUPIE INEA, w ramach której działają spółki: FIBEE, FIBER1, WIELKOPOLSKA SIEĆ SZEROKOPASMOWA, OPERATOR WSS i inne. INEA S.A. jest multimedialnym operatorem telekomunikacyjnym z Wielkopolski, posiadającym 10.000 kilometrów światłowodu, świadczącym szereg nowoczesnych usług, w tym usługi telewizji cyfrowej, szybki Internet oraz usługi telefoniczne i mobilne. Z usług INEA S.A. każdego dnia korzysta ok. 750.000 Wielkopolan.

 Generalnym wykonawcą przedsięwzięcia jest firma tj. TELEKOM DATA Spółka z o.o. z siedzibą w Zakrzewie, przy ul. Pasjonatów 15, 62-070 Dopiewo. W najbliższych dniach projektanci rozpoczną prace w terenie, celem ustalenia przebiegu sieci światłowodowej w poszczególnych miejscowościach, dlatego zwracamy się do mieszkańców i właścicieli działek z prośbą o pomoc w realizacji inwestycji poprzez wyrażanie zgody na ewentualny przebieg sieci światłowodowej przez prywatne działki. 

Kontakt w sprawie projektu – proszę telefonować w dni robocze w godzinach 08:00-16:00
Kierownik projektu Pani Aneta Kosińska – nr tel. 575599965
Pan Jarosław Partyka – nr tel. 733776161

Miejscowości objęte projektem na terenie gminy Niemce:

 • Łagiewniki

 • Baszki

 • Boduszyn

 • Ciecierzyn

 • Dys

 • Elizówka

 • Jakubowice Koniński Kolonia

 • Ludwinów

 • Majdan Krasieniński

 • Nasutów

 • Niemce

 • Nowy Staw

 • Pólko

 • Rudka Kozłowiecka

 • Stoczek

 • Stoczek – Kolonia

 • Wola Niemiecka

 • Zalesie

Lista punktów przyłączeniowych .

Gm. Niemce

Gm. Niemce

Autor informacji podanych przez oficjalny serwis internetowy Gminy Niemce www.niemce.pl Oficjalna strona gminy Niemce: https://www.niemce.pl

You May Also Like

9
Dodaj komentarz do strony

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
MarcinZygmuntPan stamtądAdrianMateusz Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
technol72
Użytkownik
technol72

Narazie wiadomo coś o tej firmie https://www.ap-media.pl/rozwoj-polski-wschodniej

Pan stamtąd
Gość
Pan stamtąd

I ruszyło się u Was coś w tej kwestii światłowodów? Jestem z gminy na południe od Lublina i własnie też u nas byli Panowie czy się zgadzamy na puszczanie światłowodów 🙂

Adrian
Gość
Adrian

Cały czas cisza

Admin
Krupa Piotr

Cisza, cisza może niedługo coś się ruszy. Pozdrawiam.

Zygmunt
Gość
Zygmunt

Witam, jak to jest w przypadku lokalizacji (na terenie gminy Niemce) gdzie swój światłowód mają już firmy świadczące tu usługi dostępu do internetu? Czy wykonawca tej inwestycji będzie tam ciągną kolejne nitki, czy może te miejsca będą pominięte?

Adrian
Gość
Adrian

Czy ktoś ma jakieś aktualne informacje co do realizacji projektu kiedy ma się rozpocząć ?

Mateusz
Gość
Mateusz

Wie Pan może kiedy mogą się realnie rozpocząć prace nad budową sieci? Jak jest z opłacalnością na wsi, gdy np. część mieszkańców nie wyrazi zgody na przekopanie działki. W jakich odległościach są umieszczane przełącznice/rozdzielnice?
Może domyśla się Pan na jakich podzespołach może być infrastruktura finansowana przez Ministerstwo Cyfryzacji? (np. jaki rodzaj światłowodu wielomodowego itd).
Pozdrawiam

artur
Gość
artur

INEA w Poznaniu oferuje najszybszy internet w całej Polsce. Opcję 1 Gb/s oraz opcję 10 Gb/s. Do tego łącza są symetryczne. Jeśli wypali to u was w gminie Niemce to będziesz Piotrze królem na dzielnicy. Gratuluję. 🙂

Admin
Krupa Piotr

To wszystko zależy arturze od tego kto będzie na naszym terenie “operatorem ostatniej mili”. Na miano króla nie zasługuję, raczej świadczę usługi a to nie w naturze królów 🙂 Pozdrawiam Cię i zapraszam na kawkę.

Privacy Preference Center

Polityka ciasteczek

Uwaga, ta strona używa Cookies Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.