Budowa sieci światłowodowej, prace w terenie

Na terenie Gminy Niemce realizowany jest projekt budowy sieci światłowodowych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Budowa sieci światłowodowej, prace w terenie
Budowa sieci światłowodowej, prace w terenie

Lista punktów przyłączeniowych .

EDYCJA:

W dniu 4 Stycznia po wcześniejszej rozmowie telefonicznej otrzymaliśmy informację od p. J. Partyka. Oto treść:

Witam,
zgodnie z rozmową telefoniczną, proszę o usunięcie/edytowanie informacji dot. budowy sieci POPC przez naszą firmę (Wave-Net) na terenie powiatu Lubelskiego, rzeczywiście zajmowaliśmy się tam pracami związanymi z pozyskiwaniem umów/zgód na budowę sieci, ale nasze prace tam zakończyliśmy w lutym 2020 roku.

Informacja była umieszczona na stronie z uwagi na to żeby łatwiej nam było dotrzeć do mieszkańców od których musieliśmy pozyskać zgodę, nie do końca by ciągle otrzymywać telefony z pytaniami „Panie a czy do mnie też dociągniecie?” Informację czy interesujący Punkt Adresowy jest objęty projektem może posłużyć strona getfibre.pl.
Prace na tym obszarze zlecała nam firma Fibre-Net z Poznania, która jest podwykonawcą Generalnego Wykonawcy firmy Telekom Data. Zakładam że Fibre-Net nadal zajmuje się pracami na tym obszarze, lub podzlecają prace nowemu podwykonawcy, dlatego zachęcam do kontaktu z nimi myślę że udzielą taką informację.
Z kolei Inwestorem jest spółka FIBEE zgodnie z informacją zamieszczaną na stronie.

Gm. Niemce

Autor informacji podanych przez oficjalny serwis internetowy Gminy Niemce www.niemce.pl Oficjalna strona gminy Niemce: https://www.niemce.pl

You May Also Like

12 thoughts on “Budowa sieci światłowodowej, prace w terenie

 1. Stan z 24-08-2020.
  W sprawie projektu należy się kontaktować z Infolinią Fibee.pl 48 22 247 77 01
  Miejscowości Nowy Staw, Nasutów nie są w planach do końca 3-go kwartału 2020, może wpadniemy w IV kwartał. Całość ma być zrealizowana do końca 2021 roku, więc najdłużej jeszcze poczekamy rok i kwartał.

 2. I ruszyło się u Was coś w tej kwestii światłowodów? Jestem z gminy na południe od Lublina i własnie też u nas byli Panowie czy się zgadzamy na puszczanie światłowodów 🙂

    1. Witam, jak to jest w przypadku lokalizacji (na terenie gminy Niemce) gdzie swój światłowód mają już firmy świadczące tu usługi dostępu do internetu? Czy wykonawca tej inwestycji będzie tam ciągną kolejne nitki, czy może te miejsca będą pominięte?

 3. Wie Pan może kiedy mogą się realnie rozpocząć prace nad budową sieci? Jak jest z opłacalnością na wsi, gdy np. część mieszkańców nie wyrazi zgody na przekopanie działki. W jakich odległościach są umieszczane przełącznice/rozdzielnice?
  Może domyśla się Pan na jakich podzespołach może być infrastruktura finansowana przez Ministerstwo Cyfryzacji? (np. jaki rodzaj światłowodu wielomodowego itd).
  Pozdrawiam

 4. INEA w Poznaniu oferuje najszybszy internet w całej Polsce. Opcję 1 Gb/s oraz opcję 10 Gb/s. Do tego łącza są symetryczne. Jeśli wypali to u was w gminie Niemce to będziesz Piotrze królem na dzielnicy. Gratuluję. 🙂

  1. To wszystko zależy arturze od tego kto będzie na naszym terenie „operatorem ostatniej mili”. Na miano króla nie zasługuję, raczej świadczę usługi a to nie w naturze królów 🙂 Pozdrawiam Cię i zapraszam na kawkę.

  2. Kolego w gminie Garbów też INEA zaczyna świadczyć usługi, póki co moja ulica nie wpadła do etapu budowy, ale myślę / szukam informacji gdzie zgłosić chęć bo do najbliższego punktu z wykazu mam jakieś 250-400m i ten odcinek mogli by dociągnąć.

   Na terenie naszej gminy zaczęto inwestycje z początkiem sierpnia. Już malutka część Woli Przybysławskiej ma świadczone usługi.

   Pożyjemy zobaczymy – szkoda że nie mogę dokopać się do wykazu listy punktów przyłączeniowych (map google) jak to ma miejsce w Waszej gminie widać kto ma punkt.
   pozdrawiam

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.