Dobiega końca remont RTCN Lublin / Piaski

Dobiega końca remont systemu antenowego na obiekcie RTCN Lublin / Piaski.
Po zakończeniu prac sygnał telewizji naziemnej będzie transmitowany zgodnie z charakterystyką sprzed remontu.
Prace modernizacyjne, które zostały wstrzymane na czas kampanii wyborczej, powinny zostać zakończone nie później, niż 30 października br.
Dobiega końca remont RTCN Lublin / Piaski
Dobiega końca remont RTCN Lublin / Piaski

W związku z koniecznością dokończenia prac modernizacyjnych telewizyjnego systemu antenowego na obiekcie RTCN Lublin / Piaskirozpoczętych w sierpniu 2019 roku, niezbędne jest ponowne przełączenie sygnału multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej MUX 1, MUX 2 i MUX 3 na zastępczy system antenowy. Może to skutkować obniżeniem siły nadawanego sygnału na niektórych obszarach województwa lubelskiego.

Harmonogram prac został uzgodniony z nadawcami telewizji naziemnej. Zakończenie remontu, który ze względu na trwającą kampanię wyborczą i konieczność utrzymania emisji został wcześniej zawieszony, planowane jest na 30 października br. Ponieważ niektórzy widzowie w Chełmie i okolicach doświadczali problemów z odbiorem sygnału telewizji naziemnej, Emitel uruchomił na czas trwania tych prac dodatkowe emisje wzmacniające sygnał multipleksów cyfrowych z ponad 90 metrowej wieży SLR Chełm / Kumowa Dolina.

RTCN Lublin/Piaski emituje programy radiowe i telewizyjne dla około 1,2 mln mieszkańców województwa lubelskiego.

Prowadzony remont jest bardzo złożony technicznie, m.in. ze względu na wykonywanie specjalistycznej pracy na wysokościach. Dotychczasowe anteny przez prawie 30 lat służyły emisji sygnału dla mieszkańców województwa lubelskiego, dostarczając sygnał telewizji początkowo analogowej, a później cyfrowej. Okresowa konserwacja i modernizacja urządzeń na wszystkich obiektach nadawczych pozwala na wyeliminowanie ryzyka poważnych awarii i utraty możliwości odbioru radiofonii UKF i telewizji DVB-T, a przez to na utrzymanie najwyższej jakości świadczonych usług.

Źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

Może to Cię również zaiteresować

3 thoughts on “Dobiega końca remont RTCN Lublin / Piaski

      1. Rzeczywiście, nie zauważyłem, że info dotyczy ubiegłego roku. Co do problemów, to tak, nagle z dnia na dzień przestałem odbierać sygnał z Piask, to dotyczy MUX1, MUX2 i MUX3. MUX8 Odbieram z drugiej anteny z Bożego Daru i jest ok, jak było dotychczas. Antena nie ruszona, zwrotnica działa dobrze, skoro odbieram tv z drugiej anteny. Pomyślałem, że może coś z jakością, bądź siłą sygnału z Piask jest nie tak. Jestem w odległości 55 km od tego nadajnika.

Napisz komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.