Będzie 6 multipleksów DVB-T2/HEVC w Polsce?

Autor , źródło:

Anita Kaźmierska, UKE

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), realizując zapisy Krajowego Planu Działań opublikowanego 31 lipca 2019 roku, przedstawia do konsultacji publicznych projekt planu zagospodarowania częstotliwości dla zakresu 470-790 MHz, obejmujący plan migracji nadawców naziemnej telewizji cyfrowej do zakresu 470-694 MHz oraz plan docelowy dla multipleksów MUX 1-6 po zwolnieniu pasma 700 MHz w Polsce. 

Będzie 6 multipleksów DVB-T2/HEVC w Polsce
Będzie 6 multipleksów DVB-T2/HEVC w Polsce

Przedstawiony przez UKE projekt uwzględnia warunki techniczne wykorzystania częstotliwości uzgodnione ze wszystkimi państwami UE, jak i państwami niebędącymi członkami UE (Republika Białorusi, Ukraina) oraz uzgodnione wstępnie warunki techniczne z Federacją Rosyjską.

W celu realizacji zapisów Decyzji Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/899 z dnia 17 maja 2017 roku w sprawie wykorzystywania zakresu częstotliwości 470-790 MHz w Unii, w projekcie uwzględniono przeprowadzenie etapowej migracji kanałów na terenach południowo-zachodniej, zachodniej i północnej Polski w czasie umożliwiającym uruchomienie niezakłóconych usług szerokopasmowych w państwach sąsiednich.

Będzie 6 multipleksów DVB-T2/HEVC w Polsce?

Zgodnie z projektem, całkowite zwolnienie pasma 700 MHz przez NTC przewidziane jest na 30 czerwca 2022 roku.
 

Przyporządkowanie poszczególnych kanałów w multipleksach NTC do obszarów w planie docelowym obowiązujące od dnia 30 czerwca 2022 roku

Podmioty zainteresowane wyrażeniem swojego stanowiska odnośnie ww. projektu proszone są o składanie stanowisk w przedmiotowej sprawie, w terminie 30 dni od dnia rozpoczęcia postępowania konsultacyjnego, w siedzibie UKE przy ul. Giełdowej 7/9 w Warszawie, w Kancelarii Głównej, w godz. 8:15-16:15. w formie pisemnej lub w formie elektronicznej na adres: dc.konsultacje(malpa)uke.gov.pl z dopiskiem „Plan docelowy”.

Zobacz projekt zarządzenia prezesa UKE ws. planu zagospodarowania częstotliwości dla zakresu 470-790 MHz (plik DOCX).

satkurier.pl

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz do strony

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Privacy Preference Center

Polityka ciasteczek

Uwaga, ta strona używa Cookies Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.