Będzie 6 multipleksów DVB-T2/HEVC w Polsce?

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), realizując zapisy Krajowego Planu Działań opublikowanego 31 lipca 2019 roku, przedstawia do konsultacji publicznych projekt planu zagospodarowania częstotliwości dla zakresu 470-790 MHz, obejmujący plan migracji nadawców naziemnej telewizji cyfrowej do zakresu 470-694 MHz oraz plan docelowy dla multipleksów MUX 1-6 po zwolnieniu pasma 700 MHz w Polsce. 

Będzie 6 multipleksów DVB-T2/HEVC w Polsce
Będzie 6 multipleksów DVB-T2/HEVC w Polsce

Przedstawiony przez UKE projekt uwzględnia warunki techniczne wykorzystania częstotliwości uzgodnione ze wszystkimi państwami UE, jak i państwami niebędącymi członkami UE (Republika Białorusi, Ukraina) oraz uzgodnione wstępnie warunki techniczne z Federacją Rosyjską.

W celu realizacji zapisów Decyzji Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/899 z dnia 17 maja 2017 roku w sprawie wykorzystywania zakresu częstotliwości 470-790 MHz w Unii, w projekcie uwzględniono przeprowadzenie etapowej migracji kanałów na terenach południowo-zachodniej, zachodniej i północnej Polski w czasie umożliwiającym uruchomienie niezakłóconych usług szerokopasmowych w państwach sąsiednich.

Będzie 6 multipleksów DVB-T2/HEVC w Polsce?

Zgodnie z projektem, całkowite zwolnienie pasma 700 MHz przez NTC przewidziane jest na 30 czerwca 2022 roku.
 

Przyporządkowanie poszczególnych kanałów w multipleksach NTC do obszarów w planie docelowym obowiązujące od dnia 30 czerwca 2022 roku

Podmioty zainteresowane wyrażeniem swojego stanowiska odnośnie ww. projektu proszone są o składanie stanowisk w przedmiotowej sprawie, w terminie 30 dni od dnia rozpoczęcia postępowania konsultacyjnego, w siedzibie UKE przy ul. Giełdowej 7/9 w Warszawie, w Kancelarii Głównej, w godz. 8:15-16:15. w formie pisemnej lub w formie elektronicznej na adres: dc.konsultacje(malpa)uke.gov.pl z dopiskiem „Plan docelowy”.

Zobacz projekt zarządzenia prezesa UKE ws. planu zagospodarowania częstotliwości dla zakresu 470-790 MHz (plik DOCX).

Autor , źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.