TV Puls i Puls 2 przejdą w DVB-T2 na HD

TV Puls i Puls 2 przejdą w DVB-T2 na HD. Telewizja Puls potwierdziła, że jej dwa kanały TV Puls i Puls 2 będą nadawane w naziemnej telewizji cyfrowej w rozdzielczości HD. Zmiana będzie możliwa wraz z przejściem w Polsce na standard DVB-T2, co będzie następować w poszczególnych obszarach od 28 marca do 27 czerwca br. W MUX 2 pozostać ma 8 kanałów, czyli skład multipleksu nie ulegnie zmianie, za to poprawi się jakość nadawanych stacji.

TV Puls i Puls 2 przejdą w DVB-T2 na HD
TV Puls i Puls 2 przejdą w DVB-T2 na HD

– Na obszarach, na których odbędzie się refarming, rozpoczniemy nadawanie kanałów TV Puls HD i Puls 2 HD. Liczba kanałów w MUX 2 jest stała, tj. 8 – to się nie zmieni – powiedział Mariusz Kołodziejski, p.o. Chef Technical Officer w Telewizji Puls, w rozmowie z omediach.info.

Pierwsi widzowie naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce zobaczą TV Puls i Puls 2 w HD już 28 marca br. Będzie to dotyczyło mieszkańców 6 obszarów:

  • Jelenia Góra / Śnieżne Kotły,
  • Kłodzko / Czarna Góra,
  • Wałbrzych / Chełmiec,
  • Wrocław / Ślęża,
  • Żagań / Wichów,
  • Zielona Góra / Jemiołów.

Zależy się spodziewać, że nie tylko TV Puls i Puls 2 przejdą tego dnia na nadawanie w DVB-T2 w HD, lecz także pozostałe kanały w MUX 2: Polsat, Super Polsat, TV4 i TV6 oraz TVN i TVN7. Podobne działania prawdopodobnie będą dotyczyły także MUX 1 i MUX 3.

Zobacz harmonogram przełączeń na DVB-T2/HEVC.
Sprawdź, jak uzyskać dofinansowanie do zakupu dekodera bądź telewizora.
Zobacz infografikę Telewizji Puls na temat przejścia na DVB-T2/HEVC.

 

 
Autor , źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.