Problemy z Wifibox – aktywacja i pobranie listy kanałów

5 kwietnia w godzinach nocnych platforma nc+ przełączyła dwa swoje transpondery do DVB-S2. Jest to poważna operacja i niekiedy trudno przewidzieć jakie może mieć skutki, zwłaszcza przy mnogości oferowanego sprzętu i rozwiązań. Jak donoszą nam abonenci – dekodery Wifibox+ mają drobne problemy po tej zmianie, mogące pojawiać się po przywróceniu ustawień fabrycznych lub aktywacji.

Chwilowe problemy z Wifibox - aktywacja i pobranie listy kanałów

Problem objawia się brakiem sygnału na ekranie początkowym, co uniemożliwia przejście dalej i dokończenie instalacji. Przypuszczalnie dotyczy nie wszystkich egzemplarzy.
 

Wifibox+ – brak sygnału na ekranie Pierwszej Instalacji

Problemy z Wifibox – aktywacja i pobranie listy kanałów

Jeżeli spotkamy się z takim problemem należy:
– wcisnąć klawisz „+” na pilocie
– na nowym ekranie należy przejść do pola STANDARD DVB i zmienić tam DVB-S na DVB-S2
– chwilę po zmianie paski siły i jakości sygnału (przy poprawnie ustawionej antenie) powinny wyświetlić już poprawne wskazania, klawisz OK pozwoli na pobranie listy kanałów i przejście dalej
 

Wifibox+ – zmiana w ustawieniach rozwiązująca problem

Zmiana jest wymagana raz, do kolejnego powrotu do ustawień fabrycznych.
 

Wifibox+ – pomyślne wprowadzenie zmian

Jak udało się ustalić redakcji satkurier.pl – operator pracuje już nad usunięciem problemu, aczkolwiek może być to o tyle trudne, że chodzi tu o parametry transpondera bazowego, które są zapisane w oprogramowaniu, trudno wyobrazić sobie powrót do emisji w DVB-S, z drugiej strony bez tego konieczna może być aktualizacja oprogramowania dekoderów.

Rozwiązane zapewne pojawi się wkrótce.

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like