Dekoder HD 6000 z softem 4.62.1.23 z nowym OSD
6 czerwca wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu posiadający dekodery HD 6000, którzy nie znaleźli się we wcześniejszej puli testowej otrzymali nowe oprogramowanie wprowadzające tak jak w przypadku modelu HD 5000 zupełnie nowe OSD. To oznacza, że już wszystkie egzemplarze HD 6000 mogą pobrać nową wersję. Jest ona oznaczona jako 4.62.1.23.

To kontynuacja planowanej serii aktualizacji oprogramowania dekoderów produkowanych przez Cyfrowy Polsat. 30 maja taką aktualizację otrzymały dekodery HD 5000, kolejne modele są w planach, w przypadku niektórych, jak HD 3000, nowa wersja jest już testowana na grupie dekoderów.
Dekoder HD 6000 z softem 4.62.1.23 z nowym OSD
Oprogramowanie 4.62.1.23 dla HD 6000 wprowadza zmiany zgodne z tymi z aktualizacji HD 5000, a więc:
- nowy wygląd i kolorystyka menu dekodera (zbliżona do znanej z Evobox PVR);
- nowy sposób nawigacji po menu dekodera (poprawa ergonomii interfejsu, wygody nawigacji i codziennego użytkowania);
- nowy widok info bannera (media bar);
- nowy widok listy Kanałów TV;
- nowy widok Programu TV (EPG) (widok listy);
- nowy widok menu Nagrania i listy nagrań;
- nowy widok menu Strefa Abonenta;
- nowy układ menu Ustawienia i nowe nazwy parametrów;
- nowy sposób zarządzania kanałami w menu Ustawienia (Ulubione);
- nowy widok „Pierwszej instalacji”;
- dodanie Menu Akcji. Podczas oglądania kanału TV menu jest dostępne pod strzałką w prawo. W menu Program TV i Nagrania jest dostępne pod przyciskiem OK;
- liczne udoskonalenia, lepsza responsywność, szybsze przełączanie kanałów, możliwość wyłączenia trybu ECO (automatycznego przechodzenia na czuwanie).
