TV&TV – wywiad z przedstawicielem nowego kanału

Autor , źródło:
Anita Kaźmierska

W związku z dużym zainteresowanym ze strony naszych czytelników tematem startującego we wrześniu br. kanału TV&TV, redakcja satkurier.pl zwróciła się do przedstawiciela tej nowej, włoskiej telewizji z prośbą o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań. TV&TV będzie kanałem FTA nadawanym m.in. na satelicie Eutelsat Hot Bird 13E (13°E).

TV&TV - wywiad z przedstawicielem nowego kanału
TV&TV – wywiad z przedstawicielem nowego kanału

Na pytania redakcji satkurier.pl odpowiada Joshua Mendella odpowiedzialny za zarządzanie projektem TV&TV na rynkach międzynarodowych.

Czym jest TV&TV?

TV&TV to pierwsza sieć telewizyjna, która pozwala każdemu na zakup online czasu antenowego, w celu emisji w krajowej telewizji własnych programów i treści wideo. Dzięki naszemu silnikowi internetowemu, można wybrać dzień, godzinę i dokładną minutę emisji oraz bezpośrednio przesyłać materiały wideo i inne treści, które będą nadawane w wybranym czasie, na wybranej platformie (naziemna telewizja cyfrowa lub satelita).

Co więcej, wszystkie formaty związane z nowatorską strukturą tej sieci i sposób tworzenia telewizji są w pełni chronione na całym świecie prawami autorskimi.

Czy możliwe jest nadawanie treści w językach innych niż włoski?

W chwili obecnej uruchamiamy TV&TV we Włoszech, nadając zarówno w ramach naziemnej telewizji cyfrowej, jak i na satelicie. Możliwe jest przesyłanie treści wideo, które nie są w lokalnym języku, ale muszą być one zaopatrzone w napisy w języku włoskim. Generuje to dodatkową opłatę w wysokości 2,5 euro za minutę, z uwagi na fakt, że mimo wszystko musimy zweryfikować poprawność tłumaczenia.

Naszym celem jest stworzenie całej sieci kanałów satelitarnych, dla każdego europejskiego kraju. Aby to osiągnąć, jesteśmy otwarci na międzynarodową współpracę, co pomoże nam w dalszym rozwoju naszego biznesu i rozszerzeniu działalności na nowe terytoria. Sieci te zostaną zorganizowane w taki sam sposób, jak obecnie TV&TV, ale będą nadawać treści wideo w lokalnym języku.

W jakiej rozdzielczości będzie nadawany TV&TV – SD czy HD?

Zamierzamy nadawać w SD, przynajmniej w najbliższej przyszłości. Spodziewamy się, że większość dostarczanych nam materiałów wideo będzie w SD, tak jak ma to miejsce w przypadku większości filmów wideo dostępnych w internecie. Zapewniamy jednak, że każdy nadawany film będzie miał jakość obrazu i dźwięku akceptowalne dla emisji telewizyjnej.

Czy przesyłane treści wideo będą podlegały moderacji? Jakie treści są zakazane? Jak wygląda sprawa praw autorskich?

Każdy dostarczony materiał wideo, zanim zostanie zatwierdzony do emisji telewizyjnej, zostanie w całości sprawdzony. Zgodnie z podstawowymi zasadami, nie pokazujemy materiałów, które są niezgodne z prawem obowiązującym w kraju, w którym działa sieć. Ponadto, zawsze zastrzegamy sobie prawo do odmowy transmisji danego filmu wideo. Wśród innych kryteriów, nie zezwala się na: jakąkolwiek dyskryminację religijną, płciową lub rasową, materiały obsceniczne lub pornograficzne, jakiekolwiek nadmierne użycie przeklinania, kryptograficzne przekazy, groźby i prowokacje, wszelkiego rodzaju prośby o pieniądze związane z loterią, magią czy wróżbiarstwem lub innymi podobnymi usługami, itp.

Nadajemy wyłącznie takie materiały wideo, które są własnej produkcji i tylko wtedy, gdy klient wyraża zgodę na ich emisję. Generalnie jesteśmy zorganizowani w podobny sposób jak platformy online udostępniania wideo (np. YouTube), chociaż przeprowadzamy gruntowniejszą kontrolę filmów, które będą pokazywane.

Uważamy, że TV&TV stanowi ważny krok naprzód dla telewizji, stając się nie tylko środkiem przekazu informacji, ale także potężną platformą komunikacji i wolności słowa dostępną dla każdego.

TV&TV – wywiad z przedstawicielem nowego kanału

0 0 vote
Article Rating
satkurier.pl

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x