Polsat News testowo odkodowany, testy HbbTV i DVB-T2 w mux4

Autor , źródło:

Anita Kaźmierska, Telewizja Polsat

Cyfrowy Polsat i Telewizja Polsat przeprowadzą testy możliwości usług technologii hybrydowych w ramach telewizji naziemnej.
Zostaną również przeprowadzone testy techniczne mające na celu zwiększenie zasięgu MUX 4.
W ramach testów kanał Polsat News będzie nadawany w naziemnej telewizji cyfrowej w czterech nowych lokalizacjach – w Warszawie, Katowicach, Poznaniu oraz Trójmieście.
Dodatkowo, w ramach testu, kanał Polsat News zostanie odkodowany na MUX 4, gdzie również będą prowadzone testy HbbTV.
Możliwości technologii hybrydowych będą także sprawdzane na kanałach Telewizji Polsat nadawanych na MUX 2.

Polsat News testowo odkodowany, testy HbbTV i DVB-T2 w mux4
Polsat News testowo odkodowany, testy HbbTV i DVB-T2 w mux4

Cyfrowy Polsat poinformował, iż podejmuje działania w celu zwiększenia zasięgu nadawania i dotarcia do widzów kanałów nadawanych na MUX 4Obecnie MUX 4 dociera do około 33% populacji Polski. Cyfrowy Polsat wystąpił w związku z tym do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o zgodę na czasowe przeprowadzenie emisji eksperymentalnej w czterech nowych lokalizacjach na częstotliwości z wykorzystaniem sygnału programów Polsat News, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Film, Polsat Cafe, Polsat Play, celem rozpoznania możliwości wdrożenia zaawansowanych usług dla klientów końcowych technologii hybrydowych, łączących linearny przekaz sygnałów telewizji naziemnej emitowanych w technologii DVB-T/DVB-T2 i przekaz internetowy w technologii HbbTV, w tym nowych kodeków wideo.

W ramach testów, w naziemnej telewizji cyfrowej w Warszawie, Katowicach, Poznaniu oraz Trójmieście włączona zostanie emisja kanału Polsat News w technologii DVB-T oraz w dalszym etapie testów, w technologii drugiej generacji NTC – DVB-T2. Zostaną przeprowadzone testy aplikacji i usług hybrydowych oraz oszacowana wielkość populacji, do której dociera sygnał oraz która ma możliwość odbioru takiego sygnału. Testy pozwolą na późniejsze docelowe poszerzenie zasięgu kanałów nadawanych w ramach MUX 4 oraz zastosowanie optymalnych rozwiązań.

Ponadto nowe rozwiązania hybrydowe będą sprawdzane podczas emisji kanałów Telewizji Polsat nadawanych w ramach MUX 2 i MUX 4. W celu umożliwienia przetestowania nowych usług jak najszerszej grupie widzów, kanał Polsat News nadawany w ramach MUX 4 zostanie odkodowany i udostępniony jako otwarty.

W najbliższym czasie będą więc testowane możliwości usług HbbTV na kanałach Telewizji Polsat nadawanych w ramach MUX 2, MUX 4 oraz w czterech nowych lokalizacjach testowych. Testy rozpoczynają się 20 września 2019 roku.

Aktualizacja:
Jak donosi nam czytelnik, w Katowicach i okolicach sygnał niekodowanego Polsat News HD można odbierać z k. 40. Oprócz tego Polsat News w SD jest niekodowany w MUX 4. W Warszawie dodatkową emisję FTA Polsat News HD można odbierać z k. 45, informuje nas inny czytelnik.

Parametry odbioru:

  • Gdańsk/Chwaszczyno – kanał 22 [482 MHz], pol. H, ERP 50 kW, D
  • Poznań/Śrem – kanał 28 [530 MHz], pol. H, ERP 40 kW, ND
  • Katowice/Kosztowy – kanał 40 [626 MHz], pol. H, ERP 10 kW, ND
  • Warszawa/PKiN – kanał 45 [666 MHz], pol. H, 3 kW, ND

 

Przekaz kanału Polsat News HD w DVB-T

Jak dowiedziała się redakcja satkurier.pl, w Warszawie sygnał Polsat News HD w DVB-T emitowany jest z przepływnością wideo 8,2 Mbit/s, z 2 ścieżkami audio: MPEG (192 kbit/s) i AC3 (192 kbit/s), stereo.
 
Aktualizacja:
Z wykazu obowiązujących pozwoleń na stronie UKE wynika, że decyzje rezerwacyjne na cztery eksperymentalne emisje DVB-T/T2 są ważne od 17 września 2019 roku do 17 marca 2020 roku, czyli przez okres 6 miesięcy.

Aktualizacja:
Polsat News HD został dodany również do MUX 4 w ramach HbbTV.

satkurier.pl

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

5
Dodaj komentarz do strony

avatar
1 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
artur Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
artur
Gość
artur

Dziś rano znikł u mnie (Lublin) sygnał POLSAT NEWS z naziemnej anteny NTC DVB-T (z MUX-4). Sygnał był nadawany przez 6 dni (od zeszłego piątku do czwartku 26 września). Może Solorz zacznie testować na tym kanale inne swoje kanały polsatowskie …….

Admin
Krupa Piotr

Sprawdzę wieczorem. Być może jakaś przerwa?

artur
Gość
artur

Dziękuję. Może to być jakaś przerwa, oczywiście. Proszę Piotrze, żebyś podawał na bieżąco ewentualne zmiany w tym “otwartym oknie” Polsatów. Dostali pozwolenie na testowanie sześciu swoich kanałów z MUX-4 (Polsat News, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Film, Polsat Cafe, Polsat Play) i być może za jakiś czas zanęcą ewentualną “przyszłą płatną klientelę” jakimś innym bezpłatnym kanałem testowym.

Admin
Krupa Piotr

Postaram się lecz to będzie trudne ze względu na to że obecnie mam ciągłe wyjazdy poza teren zasięgu nadajnika mux4. Jeżeli będziesz coś wiedział to namawiam informuj tutaj innych. Pozdrawiam.

artur
Gość
artur

Dziś rano (poniedziałek 7 października) ponownie włączono sygnał stacji POLSAT NEWS (na MUX-4) z nadajnika Lublin-Wrotków (moc 8 kW), częstotliwość 586 MHZ, kanał nr 35 (UHF), polaryzacja V (pionowa) w naziemnej NTC DVB-T. Ciekawe na jak długo ….

Privacy Preference Center

Polityka ciasteczek

Uwaga, ta strona używa Cookies Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.