Dekoder 4K UltraBox+ wkrótce w nc+?

Autor , źródło:
Jacek Grzeszczak

Platforma nc+ ponownie pyta abonentów za pośrednictwem ankiet o zdanie w kwestii oferty pakietów. Wybrani klienci od środy, 28 czerwca otrzymują zapytania wraz z propozycjami pakietów. Nie jest to nowość – nc+ już kilka razy w przeszłości organizowała podobne analizy. Ciekawostką jest z pewnością pojawienie się wśród proponowanych dekoderów, poza modelami wifibox+ i wifi Premiumbox+, zupełnie nowego urządzenia opisanego jako 4K UltraBox+. Czyżby platforma nc+ na poważnie szykowała się do wprowadzenia jako pierwsza w Polsce satelitarna oferta DTH dekodera 4K?

Dekoder 4K UltraBox+ wkrótce w nc+
Dekoder 4K UltraBox+ wkrótce w nc+

Dekoder 4K UltraBox+ wkrótce w nc+

Na razie o dekoderze 4K UltraBox+ nie wiadomo wiele, w ankietach nie pojawia się ani fotografia, ani nawet projekt graficzny. Wyliczone są tylko możliwości urządzenia.

Według informacji przesyłanych w ankietach dekoder 4K UltraBox+ miałby pozwalać na:

  • oglądanie filmów i programów w jakości 4K po podłączeniu do telewizora 4K,
  • bezprzewodowe podłączenie dekodera do Internetu (Wi-Fi),
  • nagrywanie do 600 godzin ulubionych filmów i programów na wbudowany dysk o pojemności 1 TB,
  • Multirecording: jednoczesne oglądanie i nagrywanie do 4 kanałów telewizyjnych,
  • TimeShift: zatrzymywanie i przewijanie oglądanego programu,
  • dostęp do nc+ GO TV oferujący tysiące filmów i seriali na życzenie na dekoderze (po podłączeniu dekodera do Internetu).

Najciekawiej zapowiadają się (poza samym faktem możliwości oglądania treści 4K) obecność wbudowanego dysku twardego o pojemności aż 1 TB oraz Multirecording – możliwość nagrywania do 4 kanałów TV jednocześnie (podobną funkcjonalność oferuje w Cyfrowym Polsacie dekoder Evobox PVR, ale nie jest 4K).

W ramach ankiet 4K UltraBox+ jest proponowany w dzierżawie w cenie 5 zł za miesiąc.

Zaznaczyć trzeba, że są to tylko ankiety zbierające opinie abonentów. Z realizowanych podobnych w przeszłości dość często na koniec wprowadzano tylko część rozwiązań albo i żadnego. Może to być tylko badanie wśród abonentów, jak zapatrują się na możliwość pojawienia się dekodera i treści 4K w ofercie.

Czy prace nad dekoderem 4K UltraBox+ są rzeczywiście prowadzone, czy to tylko pomysł działu marketingu – okaże się wkrótce. Warto dodać, że w sierpniu ub.r. rzecznik prasowa nc+, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, powiedziała, iż operator planuje udostępnić dekoder satelitarny pozwalający na odbiór programów w UHD w drugiej połowie 2017 roku. Od tamtej pory wiele mogło się zmienić, jednak wyraźnie widać, że coś jest na rzeczy.

0 0 votes
Article Rating

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mikolaj
mikolaj
4 lat temu

1
0
Would love your thoughts, please comment.x