Cyfrowy Polsat nadużywa pozycji dominującej

2 stycznia 2017 roku operator platformy satelitarnej Cyfrowy Polsat przesunął kanał TV Puls z dotychczasowej pozycji 84. na pozycję 157. i ulokował na pozycji 84. program Super Polsat, rozpowszechniany przez swoją spółkę zależną. Według Telewizji Puls, krok ten był „samowolny” i poczyniony „bez jakiegokolwiek uprzedzenia”.

Cyfrowy Polsat nadużywa pozycji dominującej

Telewizja Puls poinformowała, że w wyniku tego działania skierowała do Cyfrowego Polsatu wezwanie o przywrócenie programu TV Puls na dotychczasową pozycję 84., argumentując, iż „działanie Cyfrowego Polsatu jest nie tylko zakłóceniem dostępu do odbioru programu TV Puls i pogwałceniem prawa odbiorców do informacji, ale czynem nieuczciwej konkurencji, polegającym na przejęciu przez program Super Polsat audytorium dotychczas zgromadzonego przez TV Puls na wspomnianej pozycji 84.”

Według Telewizji Puls, działanie Cyfrowego Polsatu jest także „sztandarowym przykładem nadużycia pozycji dominującej w środkach masowego przekazu, gdzie operator posiadający sieć dystrybucyjną (w tym przypadku platformę satelitarną) decyduje się preferować program swej spółki zależnej, kosztem innego nadawcy, naruszając przy tym reguły ochrony konkurencji i otwartego charakteru audiowizualnych usług medialnych”. W tych okolicznościach Telewizja Puls zapowiedziała, że podejmie „wszelkie kroki prawne w celu przywrócenia stanu zgodnego z prawem”.

Przypomnijmy, że 23 grudnia ub.r. na pozycję 84. w Cyfrowym Polsacie wersja SD TV Puls została zastąpiona przez TV Puls HD, uruchomiony 19 października ub.r.

Redakcja satkurier.pl zwróciła się do rzecznika prasowego Cyfrowego Polsatu z prośbą o komentarz w tej sprawie. Jak tylko uzyskamy takie oświadczenie, zostanie ono opublikowane na naszej stronie.

0 0 votes
Article Rating

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x