EmiTel operatorem MUX 8. UKE odrzucił wniosek POT

12 maja br. Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) wydał decyzję, zgodnie z którą utrzymuje w mocy decyzję z 2 października 2015 roku, na podstawie której dokonano na rzecz spółki EmiTel rezerwacji częstotliwości z zakresu 174-230 MHz (pasmo VHF) na potrzeby MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej. Oznacza to, że UKE utrzymuje w mocy decyzję o odmówieniu rezerwacji częstotliwości spółce Polski Operator Telekomunikacyjny (POT) Grupy TVN i Telewizji Polsat.

EmiTel operatorem MUX 8. UKE odrzucił wniosek POT

Zgodnie z decyzją rezerwacyjną, wydaną spółce EmiTel w dniu 2 października ub.r., operator jest zobowiązany do rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości MUX 8 na co najmniej 7 obszarach i komercyjnego rozpoczęcia oferowania na tych obszarach usług polegających na rozpowszechnianiu lub rozprowadzaniu programów nie później niż w terminie 10 miesięcy od dnia doręczenia decyzji. Termin 10 miesięcy minie w pierwszym tygodniu sierpnia 2016 roku.

Nie należy jednak mylić uruchomienia MUX 8 z uruchomieniem wszystkich kanałów w MUX 8. Jeśli nadawcy nie będą gotowi nadawać swoich programów w tym multipleksie, to EmiTel, zgodnie z wymaganiami zapisanymi z decyzji rezerwacyjnej, będzie nadawać od sierpnia br. „pusty” MUX 8.

Realnym terminem uruchomienia MUX 8 z pełną ofertą programową jest grudzień 2016 roku. Zgodnie z decyzją KRRiT, obok 4 stacji komercyjnych wyłonionych w konkursie (Zoom TV, Nowa TV, Kiwi TV/Metro i WP1), w MUX 8 znajdą się również 3 kanały SD lub 1 SD i 1 HD od TVP. Na razie nie wiadomo, jakie programy zaoferuje tu Telewizja Polska.

You May Also Like

Dodaj komentarz do strony

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Privacy Preference Center

Polityka ciasteczek

Uwaga, ta strona używa Cookies Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.