EmiTel operatorem MUX 8. UKE odrzucił wniosek POT

12 maja br. Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) wydał decyzję, zgodnie z którą utrzymuje w mocy decyzję z 2 października 2015 roku, na podstawie której dokonano na rzecz spółki EmiTel rezerwacji częstotliwości z zakresu 174-230 MHz (pasmo VHF) na potrzeby MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej. Oznacza to, że UKE utrzymuje w mocy decyzję o odmówieniu rezerwacji częstotliwości spółce Polski Operator Telekomunikacyjny (POT) Grupy TVN i Telewizji Polsat.

EmiTel operatorem MUX 8. UKE odrzucił wniosek POT

Zgodnie z decyzją rezerwacyjną, wydaną spółce EmiTel w dniu 2 października ub.r., operator jest zobowiązany do rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości MUX 8 na co najmniej 7 obszarach i komercyjnego rozpoczęcia oferowania na tych obszarach usług polegających na rozpowszechnianiu lub rozprowadzaniu programów nie później niż w terminie 10 miesięcy od dnia doręczenia decyzji. Termin 10 miesięcy minie w pierwszym tygodniu sierpnia 2016 roku.

Nie należy jednak mylić uruchomienia MUX 8 z uruchomieniem wszystkich kanałów w MUX 8. Jeśli nadawcy nie będą gotowi nadawać swoich programów w tym multipleksie, to EmiTel, zgodnie z wymaganiami zapisanymi z decyzji rezerwacyjnej, będzie nadawać od sierpnia br. „pusty” MUX 8.

Realnym terminem uruchomienia MUX 8 z pełną ofertą programową jest grudzień 2016 roku. Zgodnie z decyzją KRRiT, obok 4 stacji komercyjnych wyłonionych w konkursie (Zoom TV, Nowa TV, Kiwi TV/Metro i WP1), w MUX 8 znajdą się również 3 kanały SD lub 1 SD i 1 HD od TVP. Na razie nie wiadomo, jakie programy zaoferuje tu Telewizja Polska.

0 0 vote
Article Rating

You May Also Like

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x