80-120 satelitów LeoSat dla szybkiego Internetu

Spółki LeoSat i Thales Alenia Space zdecydowały się przeprowadzić studium wykonalności dla konstelacji satelitów LeoSat, które zostałyby wyniesione na niską orbitę okołoziemską (LEO). Satelity te miałyby zapewnić na całym świecie dostęp do szybkiego i taniego Internetu.

Badania rozpoczęły się dziewięć miesięcy temu. Ich wynikiem jest wstępny projekt systemu konstelacji LeoSat. LeoSat i Thales Alenia Space będą kontynuować te badania w celu zaprojektowania i zbudowania kompleksowego systemu konstelacji LEO. W najbliższych miesiącach spółki ocenią architekturę i wydajność całego systemu, w tym zarówno segmentów naziemnych jak i kosmicznych.

Konstelacja LeoSat ma obejmować od 80 do 120 satelitów z pojemnością w paśmie Ka, zapewniając usługi  przede wszystkim dla dużych prywatnych korporacji i agencji rządowych. Jego tania, szybka i dobrze zabezpieczona sieć danych ma na celu wyznaczenie nowych standardów w zakresie wydajności satelitarnej. System ma zapewniać transmisję danych z punktu do punktu, do i z dowolnego miejsca na Ziemi. Dane będą oczywiście szyfrowane.

24809
Wizualizacja konstelacji satelitów LeoSat

Satelity LeoSat mają znajdować się orbitach polarnych na wysokości 1400 km n.p.m. Każdy z nich będzie wyposażony w kilkanaście sterowalnych wiązek kierunkowych, zapewniając przepustowość powyżej 10 Gbps.

Oczekuje się, że studium wykonalności zostanie ukończone w lipcu 2015 roku. Budowa konstelacji LeoSat miałaby się rozpocząć w ciągu około roku. Usługa miałaby ruszyć w 2019 lub 2020 roku.

TELE TECHNIK

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & IT. Obecnie właściciel firmy TELE TECHNIKA oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

Może to Cię również zaiteresować

Napisz komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.