Wraz z aktualizacją oprogramowania dekoderów Polsat Box 4K i Polsat Box 4K Lite usunięta została aplikacja radia internetowego. W związku z tym abonenci Polsat Box korzystający z dekoderów 4K utracili dostęp do szeregu stacji radiowych dostępnych po podłączeniu dekodera do Internetu. Abonenci nadal mogą odbierać kilka stacji radiowych dostępnych drogą satelitarną. Natomiast nowością jest rozszerzenie funkcjonalności wyszukiwania głosowego.
Brak radia internetowego
Udostępniona w styczniu br. najnowsza wersja oprogramowania do dekoderów Polsat Box 4K i Polsat Box 4K Lite oznaczona jest jako 1.10.3. Zauważalną zmianą jest usunięcie z menu pozycji Radio, gdzie można było przejść do Radia satelitarnego lub Radia internetowego. Radio internetowe wycofano również z pozycji Aplikacje w menu. Generalnie z interfejsu dekodera usunięto aplikację MUZO.PRO.
– Aplikacja radio internetowe została wycofana wraz z nową wersją oprogramowania – poinformował na forum.satkurier.pl przedstawiciel Polsat Box.
W poprzedniej wersji oprogramowania dla dekoderów Polsat Box 4K i Polsat Box 4K Lite, oznaczonej jako 1.8.23, aplikacja MUZO.PRO z dostępem do stacji radiowych online, była jeszcze obecna.
Abonenci Polsat Box z dekoderami 4K nadal mogą słuchać stacji radiowych obecnych na liście kanałów:
790 – RMF FM
792 – RMF Classic
793 – Jedynka – PR
794 – Trójka – PR
796 – RMF MAXXX
798 – Złote Przeboje
Rozszerzone wyszukiwanie głosowe
Dodane przed rokiem do dekoderów Polsat Box 4K i Polsat Box 4K Lite wyszukiwanie głosowe zostało wraz z najnowszą wersją oprogramowania 1.10.3 rozszerzone o kilka przydatnych funkcji.
Dotychczas możliwe było tylko przeszukanie treści na kanałach telewizyjnych, w bibliotece Polsat Box Go, CatchUP oraz Disney+ (mówiąc np. „Nasz nowy dom”, „W głowie się nie mieści”).
Teraz można głosowo także m.in. zmienić kanał, przejść do wybranej aplikacji, a także pogłośnić/ściszyć, włączyć/wyłączyć dekoder. Wystarczy przytrzymać przycisk z ikonką mikrofonu na pilocie i powiedzieć określoną komendę – poniżej przykłady. Uwaga! Wymagane jest połączenie z Internetem.
Zmieniać kanały można używając ich nazwy lub numeru, np. „Polsat”, „przełącz na Polsat”, „pokaż 5”, „przełącz na 5”, „włącz kanał 5”, albo mówiąc „następny kanał” lub „poprzedni kanał”. Analogicznie można przechodzić do wybranej pozycji w programie TV lub na liście kanałów.
Można również wywoływać określone pozycje z menu, np. „włącz EPG listę”, „otwórz EPG“, „otwórz Do obejrzenia”, „idź do Kanały”, „pokaż Ustawienia sieciowe”, „Strefa Abonenta”, „włącz Polsat Box Go”.
Można też zatrzymać na chwilę oglądany materiał i wznowić oglądanie: „pauza”, „zatrzymaj”, „graj”, „wznów”, przewijać z podglądem, zmienić prędkość przewijania, przewinąć o określony czas lub zatrzymać przewijanie: „cofaj”, „przewiń”, „szybciej”, „szybciej razy 4”, „przewiń do przodu o 10 minut”, „przeskocz o 30 sekund”, „cofnij o godzinę”, „stop”, „zatrzymaj”.
Możliwe jest też nagrywanie oglądanych programów: „rozpocznij nagrywanie”, „zatrzymaj nagrywanie”.
Można również zarządzać głośnością: „ciszej”, „głośniej”, „włącz dźwięk”, „wyłącz dźwięk”, „cisza”.
Można wybrać i włączyć napisy oraz zmieniać ścieżki dźwiękowe: „pokaż napisy”, „pokaż angielskie napisy”, „wyłącz napisy”, „włącz angielską ścieżkę dźwiękową”, „przełącz na angielski dźwięk”.
W końcu, można głosowo włączyć lub wyłączyć dekoder: „włącz dekoder”, „wyłącz dekoder”.
- Anita Kaźmierska
- satkurier.pl