Ruszył konkurs na miejsce w MUX 1 zamiast TVP ABC

Ruszył konkurs na miejsce w MUX 1 zamiast TVP ABC. 18 lipca br. w Monitorze Polskim opublikowane zostało ogłoszenie przewodniczącego Krajowej Radiofonii i Telewizji z 30 czerwca o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w ogólnopolskim multipleksie telewizyjnym MUX 1. Innymi słowy ogłoszony został konkurs na jedno miejsce w MUX 1 naziemnej telewizji cyfrowej, które zostanie zwolnione przez kanał TVP ABC.

Ruszył konkurs na miejsce w MUX 1 zamiast TVP ABC
Ruszył konkurs na miejsce w MUX 1 zamiast TVP ABC

Ogłoszenie KRRiT w Monitorze Polskim stanowi podstawę do składania wniosków o udzielenie jednej koncesji, na okres 10 lat, na rozpowszechnianie w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie pierwszym (MUX 1) programu telewizyjnego o charakterze wyspecjalizowanym, tj. w którym nie mniej niż 70% czasu nadawania programu w ciągu miesiąca, w godzinach 6:00-23:00, stanowić będą audycje i inne przekazy realizujące przyjętą specjalizację programu. Program ma być rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę. W ogłoszeniu nie określono jego tematyki.

22

MUX 1 to multipleks dostępny w nowym standardzie DVB-T2/HEVC.

Zawiera 8 niekodowanych kanałów telewizyjnych HD: Antena HD, Eska TV, Fokus TV, Polo TV, Stopklatka, TTV, TV Trwam i TVP ABC, z czego ten ostatni ma zostać przeniesiony do innego multipleksu i właśnie dlatego KRRiT ogłosiła konkurs na jedno wolne miejsce dla kanału HD.

Wnioski mogą być składane w ciągu 45 dni od dnia opublikowania ogłoszenia, czyli do 1 września br. Dodajmy, że 3 września wygaśnie rezerwacja częstotliwości dla TVP ABC na MUX 1, a nadawca jej nie przedłuży, gdyż zamierza przenieść ten kanał dla dzieci prawdopodobnie na MUX 6.

Źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

Może to Cię również zaiteresować

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.