Wielka awaria sieci Play – cała Polska z problemami

Wszystko wskazuje na to, że doszło do gigantycznego przeciążenia sieci Play. Użytkownicy operatora mają problem z zasięgiem, a już na pewno z dostępem do Internetu.

Sprawdziliśmy serwis downdetector, a tam spore zaskoczenie – cała Polska praktycznie jest “na czerwono”. Na razie brak jest oficjalnych informacji od Play, jak tylko się pojawią, będziemy o tym informować.

 

 

Wielka awaria sieci Play
Wielka awaria sieci Play

Spora część Polaków była zmuszona przejść na pracę zdalną, a co za tym idzie, obciążenie sieci jest ogromne. Musiało to wreszcie wpłynąć na przeciążenie.

Wiele firm w Europie, ale i na świecie zdecydowało się na ograniczenie przepustowości łącz internetowych. Netflix postanowił obniżyć bit rate w swoim serwisie, Sony obniżyło prędkości na serwerach PSN, a także YouTube i inni giganci.

PLAY DAJE DODATKOWE GIGABAJTY

Niespełna dwa tygodnie temu informowaliśmy, że operator sieci Play postanowił dorzucić dodatkowe gigabajty danych na internet dla swoich użytkowników. Wczoraj poinformowano, że promocja jest rozszerzona o dostęp do kanałów Play Now. Być może ma to związek z dzisiejszymi problemami.

na podstawie: downdetector.pl

Źródło:

TELE TECHNIK

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & IT. Obecnie właściciel firmy TELE TECHNIKA oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

Może to Cię również zaiteresować

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.