Kanał TVP Kultura 2 już nadaje

Kanał TVP Kultura 2 już nadaje
Kanał TVP Kultura 2 już nadaje

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w piątek, 26 czerwca br. nadawanie rozpoczął nowy kanał Telewizji Polskiej – TVP Kultura 2. Program stacji można oglądać w TVP Stream zarówno na stronie internetowej, jak i w aplikacji TVP VOD oraz w HbbTV na MUX 8, między godzinami 12:00 a 0:00. Pierwszym programem emitowanym w TVP Kultura 2 jest „Zakochaj się w Polsce” prowadzony przez Tomasza Bednarka. TVP Kultura 2 jest kanałem bezpłatnym.

W ramówce kanału TVP Kultura 2 widzowie znajdą filmy, seriale, dokumenty, koncerty, przedstawienia teatralne, spektakle operowe czy programy publicystyczne. Oferta ta ma być uzupełnieniem dla obecnej na rynku od 2005 roku stacji TVP Kultura.
 

– Po uruchomieniu programu streamingowego TVP Kultura 2 równocześnie włączamy go do usługi telewizji hybrydowej. Dzięki temu kanał będzie dostępny nie tylko na komputerach czy tabletach, ale również na telewizorach z dostępem do Internetu. To kolejny etap naszej strategii otwarcia na nowoczesne technologie umożliwiające dotarcie do jak najszerszej widowni – podkreśla Grzegorz Płaza, dyrektor Centrum Kultury i Historii TVP.

TVP Kultura to kanał o profilu ogólnym. W jego ofercie widzowie znajdą filmy, seriale, programy rozrywkowe, koncerty, spektakle, dokumenty, reportaże, programy informacyjne czy publicystyczne. Stacja rozpoczęła nadawanie w 2005 roku. W 2019 roku Telewizja Polska uruchomiła TVP Kultura w wysokiej rozdzielczości (TVP Kultura HD). Wersje SD i HD kanału mają identyczne ramówki. Dostęp do stacji (w SD i/lub HD) mają abonenci Cyfrowego Polsatu, Platformy Canal+, Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV, a także bezpłatnie odbiorcy ósmego multipleksu (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).

Na początku czerwca br. nadawca poinformował o planach uruchomienia stacji TVP Kultura 2 (więcej tutaj i tutaj).
 

Kanał TVP Kultura 2 już nadaje
Program „Zakochaj się w Polsce” na TVP Kultura 2
Autor , źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

Może Ci się spodobać

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.