Dożynki wojewódzkie w Radawcu w ten weekend

Dożynki wojewódzkie w Radawcu w ten weekend. Zbliżają się tegoroczne dożynki województwa lubelskiego. Gwiazdą imprezy będzie Zenek Martyniuk. Z Lublina na lotnisko w Radawcu kursować będą bezpłatne autobusy.

W najbliższą niedzielę, 27 sierpnia, na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu odbędą się Dożynki Wojewódzkie. Święto Plonów rozpocznie się o godz. 11:00 tradycyjnym korowodem wieńcowym i powitaniem delegacji powiatów z całego regionu. W samo południe zostanie odprawiona msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory oraz w intencji rolników i mieszkańców Lubelszczyzny.

Po nabożeństwie zaplanowano obrzęd dożynkowy połączony z dzieleniem chleba, a po nim okolicznościowe przemówienia. Dodatkowo wyróżniający się rolnicy, producenci i przetwórcy rolni oraz osoby działające na rzecz rozwoju gospodarki rolnej i rozwoju obszarów wiejskich otrzymają odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Oczywiście nie zabraknie stosik Kół Gospodyń Wiejskich, konkursu wieńców, występów zespołów ludowych czy też kiermaszu tradycyjnych wyrobów – rękodzieła i kulinariów. Szereg atrakcji czekać będzie również na dzieci. W „strefie malucha” znajdą się bezpieczne domki z pluszakami i baseniki z piłeczkami.

 

Do tego dochodzą wielkie dmuchane zamki ze zjeżdżalniami oraz animowane zabawy integracyjne m.in. z chustą, liną limbo, szczudłami, w tunelu czy na torze przeszkód. Najmłodsi będą także mogli układać przestrzenne konstrukcje z dużych klocków i modelować balony w fantazyjne kształty oraz puszczać wielkie bańki mydlane. Warto wymienić jeszcze m.in. malowanie twarzy, wykonywanie tatuaży i kolorowych warkoczyków oraz symulator jazdy.

 

– Dożynki to najpiękniejsze święto polskiej wsi. W ten sposób przekazujemy młodemu pokoleniu dumę z własnych korzeni i szacunek do ziemi ojczystej. Świętujmy razem zakończenie żniw – zaprasza mieszkańców Lubelszczyzny do udziału w wydarzeniu Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Jeżeli chodzi o część artystyczną, to o godz. 17:00 na scenie pojawi się „król disco polo” czyli Zenek Martyniuk z zespołem
Akcent. Następnie zagra kolejny zespół z pogranicza disco polo i dance – zespół Bayera. Natomiast o 19:00 zespół Turnioki zaczaruje publiczność modnymi rytmami folkowo- rockowymi, a koncertowy maraton zakończy jeden z najlepszych polskich rockowych
głosów – Piotr Cugowski. Występ lubelskiego wokalisty z zespołem zaplanowano na godz. 20:00.

Tak jak w poprzednich edycjach Dożynek Wojewódzkich, na lotnisko w Radawcu uruchomione zostaną z Lublina autobusy komunikacji miejskiej. Trasa specjalnej linii RAD wiedzie z al. Kraśnickiej z przystanku Rondo Krwiodawców przez Konopnicę i Marynin. Rozkład jazdy prezentujemy poniżej.

Dożynki wojewódzkie w Radawcu w ten weekend
Dożynki wojewódzkie w Radawcu w ten weekend

TELE TECHNIK

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & IT. Obecnie właściciel firmy TELE TECHNIKA oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

Może to Cię również zaiteresować

Napisz komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.