Zapowiedzi spikerów wracają do TVP

Autor , źródło:

Jerzy Kruczek

Programy TVP1 i TVP2 zapowiadać będą spikerzy. Zatem powraca formuła stosowana przez nadawcę przed laty. W roli spikerów prezentujących kolejne pozycje programowe na żywo występować będą gwiazdy TVP, m.in. Grzegorz Miśtal i Sylwia Dekiert. 

Zapowiedzi spikerów wracają do TVP
Zapowiedzi spikerów wracają do TVP

– Przyszłość telewizji polega na żywym kontakcie z widzem – powiedział prezes TVP, Jacek Kurski. – Obecność spikera pozwala nawiązać ten kontakt. To nowoczesna forma, stosowana w minimalnym zakresie. Anonimowy lektor czy scrolle to formuły obce, pozbawione czynnika ludzkiego.

W roli spikerów Telewizji Polskiej zobaczymy Grzegorza Miśtala, Agatę Konarską, Annę Popek i Sylwię Dekiert. Nadawanie programu w nowej formule rozpoczęło się od zapowiedzi kolejnych pozycji programowych po zakończeniu seriali „Barwy szczęścia” i „M jak Miłość” na antenie TVP2.

Już wkrótce spikerów live zobaczymy również w Jedynce, po emisji popularnych programów, np. wydarzeń sportowych. Kilka sekund po emisji spikerzy będą informować i zapraszać widzów na kolejne programy na głównych antenach TVP.
 

– Ta kultowa formuła miała rzesze fanów i wielkie gwiazdy – dodał prezes TVP. – Mamy nadzieję, że jej powrót w nowej odsłonie z ulubionymi twarzami widzów TVP przyniesie widzom satysfakcję i radość.

Największymi gwiazdami-spikerami w historii Telewizji Polskiej byli m.in. Bogumiła Wander, Krystyna Loska, Jolanta Fajkowska. Telewizja Polska zrezygnowała z zapowiedzi programów przez spikerów 10 lat temu.

satkurier.pl

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz do strony

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.