Po mundialu TVP Sport pozostanie kanałem otwartym

Autor , źródło:

Anita Kaźmierska, sport.tvp.pl

Na stronie internetowej sport.tvp.pl zamieszczono trzeci już wywiad z Markiem Szkolnikowskim, dyrektorem TVP Sport, z cyklu #zapytajszefatvpsport. Tym razem odpowiada m.in. na pytanie dotyczące obecności TVP Sport w naziemnej telewizji cyfrowej także po zamknięciu mundialu. 
Po mundialu TVP Sport pozostanie kanałem otwartym
Po mundialu TVP Sport pozostanie kanałem otwartym

 

Wcześniej TVP podała w komunikacie prasowym, że TVP Sport zastąpi TVP Rozrywka w MUX 3 do czasu zakończenia mundialu. Zrodziło to szereg pytań i wątpliwości o dalszą dostępność tego kanału w telewizji naziemnej, biorąc pod uwagę, że negocjacje z EmiTelem ws. MUX 8 się przedłużają.

Czy kanał TVP Sport będzie można oglądać w naziemnej telewizji cyfrowej również po mundialu?

– Prezes Jacek Kurski zrobił wszystko, co obiecał, jeśli chodzi o TVP Sport w naziemnej telewizji cyfrowej. Weszliśmy na multipleks 3. Trwają negocjacje z EmiTelem w sprawie MUX 8, ale są one bardzo trudne. Jednak nie wyobrażam sobie, by po mundialu TVP Sport zniknął z naziemnej telewizji cyfrowej. Mam zapewnienie zarządu, że po mundialu pozostaniemy kanałem otwartym – powiedział Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Szkolnikowski odniósł się również do wzrostu oglądalności, jaki odnotował kanał TVP Sport zaraz po wprowadzeniu go 7 czerwca do DVB-T:

– Już są pierwsze efekty – w piątek 8 czerwca pobiliśmy rekord dziennego udziału telewizyjnego. Ponad trzy procent, to najlepszy wynik w historii TVP Sport. W trakcie meczu Polska – Chile liderem rynku była oczywiście TVP1, na drugim miejscu był TVP Sport, później długo nic, Polsat, TVN i TVP2. Widać, że jest duże zapotrzebowanie na sport w otwartych kanałach. – I dodał: – To dopiero początek, bo wiele osób jeszcze nie wie, że TVP Sport jest ogólnodostępny. W wielu domach trzeba dekodery jeszcze raz uruchomić i wyszukać programy. Poza tym przyzwyczajenie widza to długofalowy proces, ale jesteśmy przekonani, że to kapitalny ruch. Biorąc pod uwagę organiczną oglądalność TVP Sport z TVP Rozrywka, to jest znacznie wyższa, niż w odwrotnym układzie.

Dyrektor TVP Sport spodziewa się również zwiększonej oglądalności na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej. Na pytanie, czy serwery są przygotowane na duże obciążenie portalu podczas mundialu, odpowiedział:

– Nad tym pracują TVP Technologie i Ośrodek Mediów Interaktywnych. Mecz Polska – Chile oglądało 180 tysięcy użytkowników na stronie sport.tvp.pl i 30 tysięcy w aplikacji mobilnej. Na pewno podczas mundialu pobijemy rekord polskiego internetu i tu nie mam żadnych wątpliwości. Dni z meczami Polaków, kiedy będą dostępne alternatywne transmisje z komentarzem „izaka”, mogą być absolutnie rekordowe. Mamy zapewnienie, że serwery są przygotowane na bardzo duży ruch na stronie i liczymy, że nie będzie żadnych kłopotów technicznych.

Zobacz cały wywiad z Markiem Szkolnikowskim, dyrektorem TVP Sport.

satkurier.pl

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz do strony

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Privacy Preference Center

Polityka ciasteczek

Uwaga, ta strona używa Cookies Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.