Koniec nc+ GO

Abonenci platformy CANAL+ otrzymują od operatora wiadomość, że 3 listopada 2021 roku ich konto do serwisu nc+ GO zostanie wyłączone. Oznacza to definitywny koniec nc+ GO. Jednocześnie operator zachęca do skorzystania z usługi CANAL+ online, która zastępuje nc+ GO. Aktualizacja: 3 listopada usługa zostanie wyłączona dla grupy abonentów, a nie dla wszystkich, dowiedział się satkurier.pl.

Koniec nc+ GO
Koniec nc+ GO
nc+ GO to internetowa usługa typu TV everywhere, czyli mogą z niej korzystać jedynie abonenci platformy CANAL+, bezpłatnie. Oferuje kanały na żywo oraz treści na życzenie. Jest to jednak serwis przestarzały, nierozwijany i z ograniczonymi funkcjonalnościami.

W międzyczasie uruchomiona została usługa CANAL+ online, dostępna nie tylko dla osób niemających umowy z CANAL+ (na zasadzie OTT), lecz także dla abonentów platformy. Jest to, tak samo jak nc+ GO, bezpłatna dla abonentów opcja, jednak oferująca znacznie więcej korzyści. Przede wszystkim, w odróżnieniu od nc+ GO, w CANAL+ online nie ma limitu godzin i urządzeń (w nc+ GO możliwość rejestracji tylko 4 urządzeń). Ponadto CANAL+ online oferuje możliwość jednoczesnego oglądania na dwóch urządzeniach, a nc+ GO tylko na jednym. Nie wspominając już o cofaniu, przewijaniu, oglądaniu bez dostępu do internetu, kontynuowaniu oglądania na innym urządzeniu, oglądaniu kilku kanałów na jednym ekranie, itd. w CANAL+ online.

Niekorzystną cechą CANAL+ online w porównaniu z nc+ GO jest brak możliwości zdalnego zlecenia nagrywania na dekoderze.

Aktualizacja:

– To kolejny etap trwającego od kilku miesięcy procesu wygaszania usługi nc+ GO. 3 listopada usługa zostanie więc wyłączona dla kolejnej grupy abonentów, ale nie dla wszystkich – poinformował satkurier.pl Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy, dyrektor ds. PR i komunikacji wewnętrznej w CANAL+ Polska.

 

 

 
Autor , źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.