Republika i wPolsce24 z koncesjami na MUX 8

Republika i wPolsce24 trafią na MUX 8 telewizji naziemnej – tak zdecydowała KRRiT. Zatem nie będzie to ani PTV od węgierskiej grupy TV2, ani Polska24 od spółki Polskie Wolne Media z grupy MWE Networks, które również starały się o koncesje.

Republika i wPolsce24 z koncesjami KRRiT

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzygnęła postępowanie w sprawie udzielenia koncesji, na okres 10 lat, na rozpowszechnianie kanału telewizyjnego o charakterze wyspecjalizowanym na ogólnopolskim multipleksie telewizji naziemnej MUX 8.
Koncesje na MUX 8 zostały przyznane: dla spółki Telewizja Republika S.A. na kanał Republika. dla spółki Fratria Sp. z o.o. na kanał wPolsce24.
Dołączą one do dostępnych już na MUX 8:

  • Metro (TVN Warner Bros. Discovery),
  • Nowa TV (Grupa Polsat Plus),
  • ViDoc TV (Red Carpet Media Group),
  • WP (Wirtualna Polska Holding),
  • Zoom TV (Grupa Kino Polska).

Tym samym, ogólnopolski, bezpłatny MUX 8 będzie obejmował 7 kanałów telewizyjnych SD, czyli zostanie całkiem zapełniony.
MUX 8 jest dostępny w paśmie VHF i w starszym standardzie DVB-T z kompresją MPEG-4.
Republika i wPolsce24 „będą gwarantem zachowania różnorodnej i pluralistycznej oferty programowej na rynku mediów w Polsce”, czytamy w komunikacie KRRiT.

Źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

Może to Cię również zaiteresować

Napisz komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.