Dźwięk AC-4 już na TVP1 i TVP2

13 czerwca, na dzień przed otwarciem piłkarskiego Euro 2024, Telewizja Polska wdrożyła zapowiadane wcześniej zmiany w ścieżkach dźwiękowych na kanałach TVP1 i TVP2 w telewizji naziemnej. Dodano audio AC-4 z możliwością wyboru spośród 3 wersji: polska, angielska i oryginalna.

Dźwięk AC-4 już na TVP1 i TVP2
Dźwięk AC-4 już na TVP1 i TVP2

Transmisje Euro 2024 w TVP z alternatywnymi wersjami audio

13 czerwca br. w godzinach porannych kanały TVP1 i TVP2 w telewizji naziemnej zyskały ścieżkę dźwiękową Dolby AC-4 z możliwością wyboru 3 wersji:

  • Polski – Mecz stadion
  • Angielski – Mecz komentator angielski
  • Wersja oryginalna – Oryginalny

Poza tym w strumieniu zgłaszają się też 2 inne ścieżki: Polski aux (audiodeskrypcja) – obie w E-AC3.

Jak informuje TVP, oprócz standardowego komentarza w języku polskim widzowie będą mieli możliwość wyboru dźwięku stadionowego, który stwarza wrażenie obecności na stadionie (bez komentarza), lub komentarza w języku angielskim. Dodatkowo możliwa będzie regulacja poziomu dźwięku komentatora względem dźwięku ze stadionu. Możliwości te będą dostępne w telewizorach obsługujących kodowanie dźwięku AC-4, zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Cyfryzacji z dnia 8 grudnia 2020 r.

Mimo obecności dodatkowych PID-ów audio w strumieniach TVP1 i TVP2 w węźle Equinix Poland, operatorzy platform satelitarnych nie dodali ścieżki AC-4. Zresztą do jej obsługi i tak konieczny jest dekoder ze wsparciem AC-4.

Osoby, które mają problemy z dźwiękiem na kanałach TVP1 i TVP2, zachęcamy do odwiedzania forum.satkurier.pl.

Źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

Może to Cię również zaiteresować

Napisz komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.