Konsultacje ws. 3 wolnych miejsc na MUX 8

 Konsultacje ws. 3 wolnych miejsc na MUX 8. W związku z przeniesieniem kanałów Telewizji Polskiej z multipleksu ósmego (MUX 8) do multipleksu szóstego (MUX 6) naziemnej telewizji cyfrowej przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Maciej Świrski, informuje, że 3 miejsca (sloty) zwolnione przez TVP w MUX 8 mogą zostać przyznane w postępowaniach konkursowych, ogłoszonych po zmianie przez prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Jacka Oko, decyzji rezerwacyjnej spółki Emitel (operatora MUX 8).

Konsultacje ws. 3 wolnych miejsc na MUX 8
Konsultacje ws. 3 wolnych miejsc na MUX 8

Mając na uwadze stanowisko strony rynkowej, przewodniczący KRRiT zwraca się do podmiotów zainteresowanych uzyskaniem koncesji na rozpowszechnianie kanału w bezpłatnej ofercie MUX 8 o wskazanie charakteru programu oraz zwięzłe przedstawienie planowanej oferty programowej.

Konsultacje ws. 3 wolnych miejsc na MUX 8

Informacje można przekazywać do 28 lutego br. na wybrany adres: informacja_mux8(malpa)krrit.gov.pl lub Biuro Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa, z dopiskiem na kopercie „informacja_MUX8”.

Przypomnijmy, że w nocy z 12 na 13 stycznia br. kanały TVP Kultura i TVP Kobieta zostały usunięte z MUX 8. Telewizja Polska dysponowała na MUX 8 trzema slotami, które mogła wykorzystać albo na 3 kanały SD, albo kanał SD i kanał HD.

Nadal na MUX 8 obecne są kanały SD komercyjnych nadawców: Metro, Nowa TV, Telewizja WP i Zoom TV. Ten multipleks jako jedyny wśród telewizyjnych nadawany jest w paśmie VHF. Ponadto nadal oferowany jest w DVB-T/MPEG-4 zamiast nowego standardu DVB-T2/HEVC.

W przeszłości pojawiały się sugestie, by MUX 8 przeznaczyć dla radia cyfrowego DAB+, a dostępne tam stacje przenieść do nierozdysponowanego jeszcze MUX 5. Na razie nie wiadomo, czy podjęte zostaną formalne kroki w tym kierunku.

Konsultacje ws. 3 wolnych miejsc na MUX 8

Autor , źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.