NIEKODOWANA EMISJA PŁATNYCH PROGRAMÓW W MUX4

W czwartek 13 października niespodziewanie na kilka godzin odkodowana została oferta multipleksu 4, użytkowanego przez Polsat Box. Jakie kanały można było oglądać w formie bezpłatnej?

Multipleks 4 to płatna oferta oferowana przez Polsat Box – składa się z 10 programów telewizyjnych i 17 radiowych. Dodatkowo nadawany jest kanał Wydarzenia 24 – w wersji niekodowanej. Całość kosztuje 30 zł/mies. z dwuletnim zobowiązaniem (dla klientów sieci komórkowej Plus jest rabat i abonament wynosi wtedy 20 zł/mies.). Sprzętowo oferowany jest wyłącznie dekoder. Niestety nie ma możliwości dobrania zewnętrznego modułu CI – co jest wadą dla tych, którzy już posiadają telewizor z wbudowanym tunerem DVB-T2/HEVC i nie chcą posiadać kolejnego urządzenia.

NIEKODOWANA EMISJA PŁATNYCH PROGRAMÓW W MUX4
NIEKODOWANA EMISJA PŁATNYCH PROGRAMÓW W MUX4

Dzisiaj cały multipleks został odkodowany i można było się zapoznać z ofertą programową nadawców. Nadal aktywne są identyfikatory kodowania, dlatego nie na każdym odbiorniku będzie możliwy odbiór. Przykładowo na redakcyjnym tunerze Wiwa H.265 Maxx wyszukiwał się wyłącznie kanał Wydarzenia 24 i plansza Hbb TV; dopiero usunięcie wszystkich kanałów i ich wyszukanie na nowo (ze zmianą opcji wyszukiwania – z „tylko FTA” na „wszystkie”) ten odbiór umożliwiło.

Przy okazji programy wyszukują się poza oficjalnym sortowaniem kanałów po LCN – w przypadku ww. tunera Wiwy zapisywane są dopiero od 850 pozycji.

Lista programów telewizyjnych MUX-4

Eurosport 1 - tymczasowo niekodowany na MUX-4
Eurosport 1 – tymczasowo niekodowany na MUX-4

Programy telewizyjne:
Eleven Sport 1, Eleven Sport 2, Eurosport 1, Eurosport 2, Polsat News, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, TVN 24, TVN Style, TVN Turbo, Wydarzenia 24.
Wszystkie kanały nadawane są w jakości HD.

Programy radiowe:
Antyradio, Eska Rock, Muzo.FM, Radio Bezpieczna Podróż, Radio Jasna Góra, Radio Kaszebe, Radio Kolor, Radio Plus, Radio Rekord FM, Radio Wielkopolska, Radio ZET, RMF FM, RMF MAXX, Rock Radio, TOK FM, VOX FM, Złote Przeboje.
W strumieniu Radia Kolor nadawany jest pisk.

 

 

Na ten moment nie ma oficjalnych informacji w tej sprawie. Trudno powiedzieć czy jest to krótkotrwała awaria – być może jednak operator zdecydował się na czasową promocję multipleksu.

 

Polsat Sport Extra HD - tymczasowo niekodowany na MUX-4
Polsat Sport Extra HD – tymczasowo niekodowany na MUX-4

EDIT: Chwilę po godzinie 17:20 zakodowano programy, a także przywrócono dawny porządek sortowania LCN – Wydarzenia 24 powróciły na 118. pozycję listy kanałów.

Źródło:

TELE TECHNIK

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & IT. Obecnie właściciel firmy TELE TECHNIKA oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

Może to Cię również zaiteresować

Napisz komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.