Ustawienia dekodera EVOBOX PVR w CP

EVOBOX PVR to najnowszy dekoder Cyfrowego Polsatu oferowany nowym i przydłużającym umowę klientom.
Oferuje możliwość nagrywania nawet do 3 programów jednocześnie, przy oglądaniu czwartego programu.
Już tą funkcją przewyższa możliwości dekoderów oferowanych przez nc+.
Został wyprodukowany przez Cyfrowy Polsat a nad oprogramowaniem pracowała firma ABD.
Jest to dekoder w Cyfrowym Polsacie, który obsługuje współpracę z konwerterami Unicable (SCR).
Dzięki wbudowanemu WI-FI można połączyć się z siecią internetową i tym samym korzystać z szeregu dostępnych aplikacji internetowych.

Poniższy materiał opisuje konfigurację i możliwość podłączenia różnego typu konwerterów i typów instalacji antenowych. 

Ustawienia dekodera EVOBOX PVR w CP
Evobox PVR widok z prawego boku
EVOBOX PVR współpracuje z następujacymi konwerterami:
  •  Unicable (SCR) – Inverto IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP (zalecany przez Cyfrowy Polsat)
  •  Uniwersalny
  •  Unicable II (dCSS) – możliwość wykorzystania nawet do 24 portów
  •  Wide Band – (konwerter na tą chwilę nie jest dostępny w ofercie Cyfrowego Polsatu)

Tryb pracy: Unicable

Zalecany przez nadawcę i konfiguracje konwerter to:

Unicable (SCR) – Inverto IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP

Inverto IDLB-QUDL42-UNI2L-1PPPrzewód antenowy ze złotego złącza konwertera podłączamy do wejścia antenowego SAT1.

W menu Ustawienia / ANTENA / KONFIGURACJA wybieramy typ konwertera Inverto IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP. Podłączenie dekodera do anteny satelitarnej z konwerterem Unicable umożliwi skorzystanie z pełnej funkcjonalności dekodera EVOBOX PVR, tj. obsługa 3 jednoczesnych nagrań oraz możliwość oglądania jednego kanału TV innego od nagrywanych, umożliwi szybką zmianę kanałów oraz korzystanie z usługi PiP. Możliwe jest również skorzystanie z konwerterów innych producentów zakupionych na wolnym rynku, zgodnych ze standardem Unicable SCR obsługujących zestaw częstotliwości 1210MHz , 1420MHz, 1680MHz, 2040MHz.

Ważne:  Nie wykorzystujemy rozgałęźnika, który jest w zestawie z konwerterem Inverto. Nie należy podłączać sygnału z anteny satelitarnej do złącza SAT2, w tej konfiguracji to złącze jest nieaktywne!  Dekoder EVOBOX PVR wykorzystuje wszystkie cztery powyższe częstotliwości, więc nie ma możliwości podzielenia sygnału z innym dekoderem obsługującym standard Unicable SCR.

 Tryb pracy: Uniwersalny

1. Konwerter Single

konwerter single
Konwerter single

Najprostszy sposób jednocześnie umożliwiający najmniejszą funkcjonalność dekodera. W tym wariancie nie będziemy mieli możliwości nagrywania innego kanału oprócz oglądającego. Należy podłączyć dekoder wejście SAT1 z wyjściem konwertera jednym przewodem antenowym.

Ustawienia / ANTENA / KONFIGURACJA wybieramy typ konwertera Uniwersalny oraz w LICZBA PODŁ. WEJŚĆ SAT wybieramy 1.  Konwerter Single musi być podłączony pod złącze SAT1.

2. Konwerter Twin

Konwerter Twin
Konwerter Twin

Przy podłączeniu do dekodera EVOBOX PVR konwertera typu Twin należy podłączyć go dwoma przewodami pomiędzy wyjściami z konwertera z wyjściami dekodera SAT1 i SAT2 . W menu

Ustawienia / ANTENA / KONFIGURACJA wybieramy typ konwertera Uniwersalny oraz w LICZBA PODŁ. WEJŚĆ SAT zgodnie z ilością podłączonych kabli z sygnałem SAT z uniwersalnego konwertera Single, Twin, Quad, Octo, Multiswitch’a.
Wybierając konfigurację z konwerterem Uniwersalnym uzyskujemy obsługę DiSEqC 2.0. Aktualnie możliwy jest odbiór satelity Hot Bird 13E i Astra 19,2E. Satelita Astra oczywiście jest dostępna po zamontowaniu konwertera zezującego z przełącznikiem DiSEqC. 

3. Konwerter Quad

Konwerter Quad
Konwerter Quad

Możemy również korzystać z funkcjonalności dekodera podłączając go do konwertera typu Quad. Mamy wówczas możliwość podłączenia do zestawu antenowego dodatkowych dekoderów np. oferowanych w usłudze multiroom. Mamy możliwość podłączenia innych dekoderów niż oferowanych przez Cyfrowy Polsat.

Ustawienia / ANTENA / KONFIGURACJA wybieramy typ konwertera Uniwersalny oraz w LICZBA PODŁ. WEJŚĆ SAT wybieramy 2.  Konwerter Quad musi być podłączony pod złącza SAT1 i SAT2.

4. Instalacja multiswitchowa

Instalacja multiswitchowa
Instalacja multiswitchowa

Istnieje również możliwość podłączenia dekodera do instalacji multiswitchowej zarówno w domku indywidualnym jak i w domu wielorodzinnym (bloki mieszkalne i kamienice). w takim wypadku dekoder może być podłączony do istniejącej instalacji 1 przewodem antenowym – wówczas ustawienia wg. pnk. 1 lub dwoma przewodami wówczas ustawienia według pnk. 2.

Jeżeli Twoja instalacja zbiorcza jest przystosowana do odbioru dwóch sygnałów – podłącz dekoder jak w punkcie 2. Jeżeli nie wiesz – skontaktuj się z zarządcą budynku i zapytaj o możliwość odbioru przy wykorzystaniu dwóch sygnałów satelitarnych.

Najczęściej istnieje również możliwość podłączenia dekodera w instalacji zbiorczej z wykorzystaniem technologi Unicable, czyli dostarczenie do dekodera docelowych 4 sygnałów z wykorzystaniem tylko 1 przewodu. Niestety wiąże się to z zainstalowaniem dodatkowego multiswitcha unicable po stronie instalacji. Co niestety pociąga za sobą pewne koszty. O taką możliwość zapytaj zarządce budynku. Zawsze można – odpowiedź NIE to najczęściej brak wiedzy lub po prostu lenistwo. Nie wiesz jak to zrobić? Zapytaj naszego technika o to – wytłumaczy lub wykona modernizację po uzyskaniu zgody właściciela (dla Lublina i okolic).

 

Zobacz więcej materiałów o EVOBOX PVR

Dalej masz problem i nie znalazłeś odpowiedzi? Przeczytaj również:

 

Jeżeli nie znalazłeś/aś odpowiedzi na Twój problem zapytaj technika lub napisz w komentarzach pod materiałem.

Krupa Piotr

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & NET. Obecnie właściciel firmy SYSTEMY ANTENOWE oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

To może Cię zainteresować

30
Dodaj komentarz do strony

avatar
15 Comment threads
15 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
MaciejYuiop28MariuszIreneuszAgnieszka Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
Maciej
Gość
Maciej

wznawiałem umowę w październiku i powiedziano mi, że przedłużającym umowę ten dekoder się nie należy
to samo potwierdził gość z serwisu online polsatu

Yuiop28
Gość
Yuiop28

Bardzo proszę o radę w konfiguracji sprzętu pod instalację z multiswitchem dla HB dla domu. Posiadam antenę satelitarną Inverto Czasza 120 grafit wraz z Konwerter Inverto Quatro Home Pro oraz Corab multiswitch smart line 5/8, oraz tuner z Polsatu EVOBOX PVR wykonałem następujące połączenie:  Konwerter połączyłem z multiswitch w następujący sposób:  wejście czarne V/L – IN 2 V – Low  wejście czerwone V/H – IN 4 V – High  wejście żółte H/H – IN 3 H – High  wejście zielone H/L – IN 1 H – Low  Tuner ustawiłem na Konwerter uniwersalny w meni ustawienia, problem polega na tym jak… Czytaj więcej »

Mariusz
Gość
Mariusz

Bardzo dziękuję za ten artykuł. Wszystko klarownie i wyczerpująco wyjaśnione. Nowy dekoder Evobox PVR śmiga. Ładniejdza jakość obrazu niż w Hd5000. Mam konwerer Single. Pozdrawiam

Ireneusz
Gość
Ireneusz

Jak skonfigurować pilota EVOBOX/PVR do równoczesnego uruchomienia dekodera i telewizora (Samsung)

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Dziendobry. Czy jak jestem za granica moge uzywac wifi…bedzie dzialac? Dziekuje

madratel
Użytkownik
madratel

Witam
Planuje wymianę konwertera monoblock twin który obecnie współracuje Ultrabox NC+ na konwerter zaprogramowany do EVO BOX CP model IDLU- 24UL40 Unicable ll firmy Inverto .
Pytanie czy wykorzystam w pełni ultra boxa NC+ czyli będę miał 8_kanałów jak ręcznie przypiszę , czy muszę usunąć ewentualnie przypisane na początku dla EVO boxa CP ?

Gerard
Gość
Gerard

Witam
Mam dwie anteny satelitarne, jedna na HB, druga na Astrę, konwerter na HB to Konwerter Inverto IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP a dla Astry uniwersalny na dwa odbiorniki satelitarne i pytanie w jaki sposób podłączyć Astrę do odbiornika Evobox PVR, czy można podłączyć sygnał z Astry do wolnych wejść konwertera z HB i później poszukać kanałów czy konieczna jest jakaś instalacja

Admin
Piotr Krupa

Z tego co wiem to dekoder ustawiony w trybie Unicable nie obsługuje przełącznika diseq czyli nie obsługuje sygnału z drugiego satelity. Pozdrawiam.

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Witam, mam problem gdyż nie mogę w menu znaleźć opcji zaplanuj nagranie programu. Jak to zrobić?

Admin
Piotr Krupa

Witaj Agnieszko. Nie podałaś modelu dekodera, prawdopodobnie chodzi o EvoBox w CP? Jeżeli tak to nagranie możesz zaprogramować przez EPG Wybierasz kursoremi dół, góra, lewo, prawo konkretny program następnie wciskasz przycisk z czerwonym kółkiem. Pozdrawiam.

Adam
Gość
Adam

Witam serdecznie. Posiadam dokładnie ten sam dekoder. Od dwóch tykodni mam z nim problem. Kiedy wyłączam go pilotem, po upływie ok. 3min włącza się samoczynnie uruchamiając jednocześnie TV. Co może być przyczyną?
Proszę o pomoc.

Piotr
Gość
Piotr

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Jeżeli mam jeden dekoder evobox i 3 dekodery hd5500, to nie mogę podłączyć dwóch dekoderów hd do złącz zwykłych i dekodera evobox oraz jeden HD do złącza unicable za pomocą dwójnika? Czy jest taka opcja żeby w ustawieniach dekodera evobox z złącza unicable wyciąć jedno pasmo które przekazane by było dla dekodera hd ?

Privacy Preference Center

Polityka ciasteczek

Uwaga, ta strona używa Cookies Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.