Ustawienia dekodera EVOBOX PVR w CP

EVOBOX PVR to najnowszy dekoder Cyfrowego Polsatu oferowany nowym i przydłużającym umowę klientom.
Oferuje możliwość nagrywania nawet do 3 programów jednocześnie, przy oglądaniu czwartego programu.
Już tą funkcją przewyższa możliwości dekoderów oferowanych przez nc+.
Został wyprodukowany przez Cyfrowy Polsat a nad oprogramowaniem pracowała firma ABD.
Jest to dekoder w Cyfrowym Polsacie, który obsługuje współpracę z konwerterami Unicable (SCR).
Dzięki wbudowanemu WI-FI można połączyć się z siecią internetową i tym samym korzystać z szeregu dostępnych aplikacji internetowych.

Poniższy materiał opisuje konfigurację i możliwość podłączenia różnego typu konwerterów i typów instalacji antenowych. 

Ustawienia dekodera EVOBOX PVR w CP
Evobox PVR widok z prawego boku
EVOBOX PVR współpracuje z następujacymi konwerterami:
  •  Unicable (SCR) – Inverto IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP (zalecany przez Cyfrowy Polsat)
  •  Uniwersalny
  •  Unicable II (dCSS) – możliwość wykorzystania nawet do 24 portów
  •  Wide Band – (konwerter na tą chwilę nie jest dostępny w ofercie Cyfrowego Polsatu)

Tryb pracy: Unicable

Zalecany przez nadawcę i konfiguracje konwerter to:

Unicable (SCR) – Inverto IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP

Inverto IDLB-QUDL42-UNI2L-1PPPrzewód antenowy ze złotego złącza konwertera podłączamy do wejścia antenowego SAT1.

W menu Ustawienia / ANTENA / KONFIGURACJA wybieramy typ konwertera Inverto IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP. Podłączenie dekodera do anteny satelitarnej z konwerterem Unicable umożliwi skorzystanie z pełnej funkcjonalności dekodera EVOBOX PVR, tj. obsługa 3 jednoczesnych nagrań oraz możliwość oglądania jednego kanału TV innego od nagrywanych, umożliwi szybką zmianę kanałów oraz korzystanie z usługi PiP. Możliwe jest również skorzystanie z konwerterów innych producentów zakupionych na wolnym rynku, zgodnych ze standardem Unicable SCR obsługujących zestaw częstotliwości 1210MHz , 1420MHz, 1680MHz, 2040MHz.

Ważne:  Nie wykorzystujemy rozgałęźnika, który jest w zestawie z konwerterem Inverto. Nie należy podłączać sygnału z anteny satelitarnej do złącza SAT2, w tej konfiguracji to złącze jest nieaktywne!  Dekoder EVOBOX PVR wykorzystuje wszystkie cztery powyższe częstotliwości, więc nie ma możliwości podzielenia sygnału z innym dekoderem obsługującym standard Unicable SCR.

 Tryb pracy: Uniwersalny

1. Konwerter Single

konwerter single
Konwerter single

Najprostszy sposób jednocześnie umożliwiający najmniejszą funkcjonalność dekodera. W tym wariancie nie będziemy mieli możliwości nagrywania innego kanału oprócz oglądającego. Należy podłączyć dekoder wejście SAT1 z wyjściem konwertera jednym przewodem antenowym.

Ustawienia / ANTENA / KONFIGURACJA wybieramy typ konwertera Uniwersalny oraz w LICZBA PODŁ. WEJŚĆ SAT wybieramy 1.  Konwerter Single musi być podłączony pod złącze SAT1.

2. Konwerter Twin

Konwerter Twin
Konwerter Twin

Przy podłączeniu do dekodera EVOBOX PVR konwertera typu Twin należy podłączyć go dwoma przewodami pomiędzy wyjściami z konwertera z wyjściami dekodera SAT1 i SAT2 . W menu

Ustawienia / ANTENA / KONFIGURACJA wybieramy typ konwertera Uniwersalny oraz w LICZBA PODŁ. WEJŚĆ SAT zgodnie z ilością podłączonych kabli z sygnałem SAT z uniwersalnego konwertera Single, Twin, Quad, Octo, Multiswitch’a.
Wybierając konfigurację z konwerterem Uniwersalnym uzyskujemy obsługę DiSEqC 2.0. Aktualnie możliwy jest odbiór satelity Hot Bird 13E i Astra 19,2E. Satelita Astra oczywiście jest dostępna po zamontowaniu konwertera zezującego z przełącznikiem DiSEqC. 

3. Konwerter Quad

Konwerter Quad
Konwerter Quad

Możemy również korzystać z funkcjonalności dekodera podłączając go do konwertera typu Quad. Mamy wówczas możliwość podłączenia do zestawu antenowego dodatkowych dekoderów np. oferowanych w usłudze multiroom. Mamy możliwość podłączenia innych dekoderów niż oferowanych przez Cyfrowy Polsat.

Ustawienia / ANTENA / KONFIGURACJA wybieramy typ konwertera Uniwersalny oraz w LICZBA PODŁ. WEJŚĆ SAT wybieramy 2.  Konwerter Quad musi być podłączony pod złącza SAT1 i SAT2.

4. Instalacja multiswitchowa

Instalacja multiswitchowa
Instalacja multiswitchowa

Istnieje również możliwość podłączenia dekodera do instalacji multiswitchowej zarówno w domku indywidualnym jak i w domu wielorodzinnym (bloki mieszkalne i kamienice). w takim wypadku dekoder może być podłączony do istniejącej instalacji 1 przewodem antenowym – wówczas ustawienia wg. pnk. 1 lub dwoma przewodami wówczas ustawienia według pnk. 2.

Jeżeli Twoja instalacja zbiorcza jest przystosowana do odbioru dwóch sygnałów – podłącz dekoder jak w punkcie 2. Jeżeli nie wiesz – skontaktuj się z zarządcą budynku i zapytaj o możliwość odbioru przy wykorzystaniu dwóch sygnałów satelitarnych.

Najczęściej istnieje również możliwość podłączenia dekodera w instalacji zbiorczej z wykorzystaniem technologi Unicable, czyli dostarczenie do dekodera docelowych 4 sygnałów z wykorzystaniem tylko 1 przewodu. Niestety wiąże się to z zainstalowaniem dodatkowego multiswitcha unicable po stronie instalacji. Co niestety pociąga za sobą pewne koszty. O taką możliwość zapytaj zarządce budynku. Zawsze można – odpowiedź NIE to najczęściej brak wiedzy lub po prostu lenistwo. Nie wiesz jak to zrobić? Zapytaj naszego technika o to – wytłumaczy lub wykona modernizację po uzyskaniu zgody właściciela (dla Lublina i okolic).

 

Zobacz więcej materiałów o EVOBOX PVR

Dalej masz problem i nie znalazłeś odpowiedzi? Przeczytaj również:

 

Jeżeli nie znalazłeś/aś odpowiedzi na Twój problem zapytaj technika lub napisz w komentarzach pod materiałem.

3 3 votes
Article Rating

Krupa Piotr

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & NET. Obecnie właściciel firmy SYSTEMY ANTENOWE oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

You May Also Like

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

39 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
1 rok temu

Witam. Ja mam taki problem otóż posiadam evobox pvr i evobox lite, konwerter unicable: Inverto IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP i antenę corab 90 I mój problem polega na tym iż przez złącze unicable podłączone do evobox pvr nie działają mi kanały z częstotliwości 12264MHz takie jak: history HD, tvp HD 2, Fox HD, Cinema 2 HD. Na tych kanałach zarówno jakość jak i siła jest 0%, gdzie inne kanały mają parametry w okolicach 100%. Po zmianie i podłączeniu dekodera evobox lite pod złącze unicable, tam działają wszystkie kanały, nawet te z częstotliwości 12264MHz. Dekoder evobox pvr został wymieniony na inny dekoder, nic to… Czytaj więcej »

Jurek
Jurek
1 rok temu

Witam,
zamierzam zmienić dekoder z starego HD5000 który obsługuje zeza – czyli standardowo telewizja Polsat i kanały niemieckojęzyczne, wszystko podłączone jest do tunera jednym kablem antenowym, (wcześniej podłączone 2 kable do Sumatra- nie wiem czy to poprawna nazwa). Cyrki zawsze były ze zmiana disec tak aby programy (wydaje mi się że ze starej Astry mogły działać)

chciałbym podłączyć się do Evobox HD, i teraz pytanie czy będzie to działać tak jak mój obecny dekoder, który systematycznie raz na rok zawiesza się i wywala wszystko, tak że trzeba ustawiać wszystko na nowo ?

z góry dziękuje za pomoc
pozdrawiam
jurek

Arkadiusz G.
Arkadiusz G.
1 rok temu

Witam. Żeby wykorzystać w pełni możliwości dekodera EVOBOX PVR (Cyfrowy Polsat) kupiłem konwerter INVERTO UNICABLE QUAD + TWIN 4K FULL HD oznaczony jako IDLU-QUDL42-UNI2L-1PP i podłączyłem wyjściem UNICABLE do sat 1 w dekoderze. Gdy w dekoderze wybiorę typ konwertera “konwerter SCR” wszystko działa, choć ograniczeniem jest to, że mogę wybrać tylko dwie z czterech częstotliwości. Problem zaczyna się, gdy w dekoderze wybiorę typ konwertera “INVERTO IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP”, mianowicie znika całkowicie sygnał (0% i 0%) dla programu TVP 2 HD oraz nadających na tych samych częstotliwościach (12264 MHz) innych programów jak np. PolsatSport HD. Dodatkowo w drugim dekoderze (HD 5500s Multiroom) podłączonym… Czytaj więcej »

Mariusz
Mariusz
2 lat temu

Witam! Jak połączyć evoboxa pvr z evo box lite ,żeby wykorzystać unikable.Po podłączeniu rozgałęźnika inverto 5-2450,obraz rwie się na obydwóch dekoderach.

Andrzej
Andrzej
2 lat temu

Mam problem ze evobox pvr, na wejściu sat1 siła sygnału 30 jakość 100, a jak ten sam kabel podłącze do sat 2 siła 90 jakość 100. Przy uniblu mam to samo na sat 1 siła 30 jakość 100. Czy jest możliwe że wejście sat 1 jest wadliwe.

Maciej
Maciej
2 lat temu

wznawiałem umowę w październiku i powiedziano mi, że przedłużającym umowę ten dekoder się nie należy
to samo potwierdził gość z serwisu online polsatu

Yuiop28
Yuiop28
2 lat temu

Bardzo proszę o radę w konfiguracji sprzętu pod instalację z multiswitchem dla HB dla domu. Posiadam antenę satelitarną Inverto Czasza 120 grafit wraz z Konwerter Inverto Quatro Home Pro oraz Corab multiswitch smart line 5/8, oraz tuner z Polsatu EVOBOX PVR wykonałem następujące połączenie:  Konwerter połączyłem z multiswitch w następujący sposób:  wejście czarne V/L – IN 2 V – Low  wejście czerwone V/H – IN 4 V – High  wejście żółte H/H – IN 3 H – High  wejście zielone H/L – IN 1 H – Low  Tuner ustawiłem na Konwerter uniwersalny w meni ustawienia, problem polega na tym jak… Czytaj więcej »

Mariusz
Mariusz
2 lat temu

Bardzo dziękuję za ten artykuł. Wszystko klarownie i wyczerpująco wyjaśnione. Nowy dekoder Evobox PVR śmiga. Ładniejdza jakość obrazu niż w Hd5000. Mam konwerer Single. Pozdrawiam

Ireneusz
Ireneusz
2 lat temu

Jak skonfigurować pilota EVOBOX/PVR do równoczesnego uruchomienia dekodera i telewizora (Samsung)

Bogusław
Bogusław
2 lat temu
Reply to  Ireneusz

Włącz w telewizorze funkcję Anynet, dostępną po wejściu w menu.

Agnieszka
Agnieszka
3 lat temu

Dziendobry. Czy jak jestem za granica moge uzywac wifi…bedzie dzialac? Dziekuje

39
0
Would love your thoughts, please comment.x