TVP Relaks może zastąpić TVP HD

Uruchomiony 13 lat temu kanał TVP HD, powstały w celu upowszechnienia dostępu do oferty TVP w wysokiej rozdzielczości, w końcu doczeka się dużych zmian. HD stało się już standardem nadawania, więc taki kanał o uniwersalnym charakterze, bez konkretnej nazwy i z ramówką zawierającą głównie powtórki, od dawna wymagał relaunchu. Jak informuje press.pl, TVP chce zmienić nazwę kanału TVP HD, a jednym z branych pod uwagę wariantów jest TVP Relaks. Ponadto stacja ma ewoluować w kierunku kanału lifestylowego.

TVP Relaks może zastąpić TVP HD
TVP Relaks może zastąpić TVP HD

Telewizja Polska pracuje nad zmianami w kanale TVP HD. Jedną z nich ma być rebranding, a braną pod uwagę nazwą jest TVP Relaks. Dodajmy, iż nadawca zgłosił w połowie września br. „TVP Relaks” do Urzędu Patentowego.

Co więcej TVP HD ma ewoluować w kierunku kanału lifestylowego z nastawieniem na treści kulinarne i podróżnicze, wynika z informacji press.pl. Oferta programowa ma być oparta na własnych treściach. W ramówce TVP HD już pojawiły się np. dwie kulinarne pozycje: „Przystanek Slow Food” i „Polska śródziemnomorska”. Za to zniknąć mają m.in. powtórki seriali, a pozostać produkcje zrekonstruowane cyfrowo.

TVP HD został uruchomiony 6 sierpnia 2008 roku. Stacja jest dostępna w ofertach platform satelitarnych Polsat Box, Canal+ i Orange TV, a także wybranych sieci kablowych i IPTV. Redaktor naczelną TVP HD jest Irena Pręcikowska-Chełminiak.

Autor , źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

Może Ci się spodobać

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.