Koniec TVP 4K – tym razem już ostateczny?

W nocy 3 września, wraz z zakończeniem się planowanej ramówki kanału TVP 4K (program dla prasy obejmował tylko okres do 2 września) platforma nc+wyłączyła ze swojego transpondera przekaz tej stacji. Serwis już się nie wyszukuje. 

Koniec TVP 4K tym razem już ostateczny

To już drugi koniec TVP 4K, bo po raz pierwszy kanał zniknął z przekazu satelitarnego zaraz po zakończeniu Mistrzostw Świata w piłce nożnej Rosja 2018Transmisję wyłączono 17 lipca. Wydawało się, że to będzie finał TVP 4K, ale nieoczekiwanie najpierw pojawiła się informacja, że kanał będzie kontynuować przekaz w ofercie IPTV operatora Orange (19 lipca), a następnie 23 lipca, bez żadnych zapowiedzi – platforma nc+wznowiła także emisję satelitarną.

Od pewnego okresu mówiło się, że przekaz może zostać zakończony na początku września, takich informacji udzielali konsultanci platformy nc+ jeszcze na początku sierpnia. Ale czy to będzie całkowity koniec emisji – nie ma pewności. Jak nieoficjalnie udało się ustalić redakcji satkurier.pl jeszcze w zeszłym tygodniu – w samej TVP nie było ostatecznej decyzji w tej sprawie i było zainteresowanie kontynuacją przekazu TVP 4K po 2 września w ramach dalszego testu technologi i możliwości emisji w jakości Ultra HD. Problemem był brak treści poza meczami z MŚ.

Mówiło się o ewentualnej decyzji w tej sprawie w piątek 31 sierpnia, ale do momentu publikacji tego tekstu nie udało się otrzymać żadnych nowych informacji. Tymczasem kanał usunięto, ramówki dla prasy na 3 września brak, co przynajmniej na tą chwilę wskazuje koniec.

Jeśli w najbliższych dniach znów nie zostaniemy zaskoczeni jakimś komunikatem, to tym razem będzie to już finał, choć mówi się: do trzech razy sztuka 🙂

Dotychczasowe parametry techniczne:
Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)
tp. 119 (10,892 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: TVP 4K
PID V: 166 (HEVC/UHD)
PID A: 104 (pol, AC3)
PID PCR: 166
SID: 4807/4857 (wyszukiwany podwójnie)
PID PMT: 1007/1057
Provider: nc+
Kodowanie: Nagra MA (N3 – nc+)
Jakość obrazu: 3840×2160, 16:9, ok. 25,5 Mbit/s
Jakość dźwięku: E-AC3 5.1, 384 kbit/s

Autor , źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.