TVP pokaże zawodowe gale bokserskie

Autor , źródło:

Anita Kaźmierska, TVP

Telewizja Polska nabyła od firmy KnockOut Promotions prawa do zawodowych gal bokserskich, także z udziałem polskich pięściarzy: Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka, Krzysztofa Głowackiego czy Artura Szpilki. Wcześniej przez wiele lat KnockOut Promotions współpracowała z Telewizją Polsat. 

 
TVP pokaże zawodowe gale bokserskie
TVP pokaże zawodowe gale bokserskie

 

Umowa obowiązuje do końca 2021 roku, a w tym czasie na antenach Telewizji Polskiej będzie można zobaczyć 32 gale bokserskie: zarówno z udziałem polskich zawodników, jak i tych najbardziej znanych bokserów zagranicznych.

Będą one pokazywane w TVP Sport, na stronie sport.tvp.pl, a także w aplikacji TVP Sport. Dodatkowo walka wieczoru z udziałem polskiego zawodnika będzie transmitowana w antenie otwartej. Na początek wielkie starcie w Cardiff – 31 marca o tytuł zawodowego mistrza świata federacji WBA, WBO i IBF w kategorii ciężkiej zmierzą się niepokonani w zawodowym ringu: Anthony Joshua i Joseph Parker.
 

– Boks jest jedną z najważniejszych dyscyplin w Polsce. Zakup licencji to także gwarancja, że najlepsi nasi pięściarze wrócą na stale do TVP! – czytamy w komunikacie TVP.

Wśród nich znajdą się: Krzysztof „Diablo” Włodarczyk (kategoria wagowa junior ciężka) – były mistrz świata WBC i IBF, Krzysztof Głowacki (junior ciężka) – ostatni polski mistrz świata zawodowców (WBO), aktualnie zajmujący pozycję numer 1 na świecie, wkrótce będzie walczył o odzyskanie tytułu; Artur Szpilka(junior ciężka, ciężka) – w 2016 walczył o pas mistrza świata WBC. Oprócz nich w ringu prezentować się będą: Andrzej Wawrzyk (ciężka), Maciej Sulęcki (średnia), Michał Syrowatka (junior półśrednia); Patryk Szymański (junior średnia), Kamil Łaszczyk (super piórkowa) oraz aktualna mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej Ewa Piątkowska.

Nabycie licencji na walki zawodowe będzie ważnym uzupełnieniem oferty bokserskiej Telewizji Polskiej. TVP Sport posiada już bowiem umowę z Polskim Związkiem Bokserskim na takie turnieje, jak: mistrzostwa Polski, Memoriał Feliksa Stamma, Memoriał Leszka Drogosza i mecze międzypaństwowe reprezentacji Polski, a także turniej olimpijski podczas igrzysk w Tokio w 2020 roku.
 

– Oznacza to, że TVP pozyskała na lata, praktycznie na wyłączność, jedną z pięciu najbardziej popularnych dyscyplin sportu w naszym kraju. Podobnie jak ma się to ze skokami narciarskimi, lekkoatletyką, piłką ręczna i hokejem na lodzie – czytamy w komunikacie TVP.

 
satkurier.pl

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz do strony

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.