Polsat Viasat Nature HD rozpoczął nadawanie

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 16 kwietnia br. nadawanie rozpoczęła stacja Polsat Viasat Nature HD, wersja w wysokiej rozdzielczości obecnego już na rynku kanału Polsat Viasat Nature, będącego wspólnym projektem grup Viasat World i Cyfrowy Polsat. Dostęp do nowej stacji zyskali m.in. abonenci platform Cyfrowy Polsat i nc+

Polsat Viasat Nature HD rozpoczął nadawanie
Polsat Viasat Nature HD rozpoczął nadawanie

Kanał na satelicie był dostępny od godzin porannych i od początku do emisji dodano komplet systemów CA polskich platform (aktualnie bez Viaccess dla Orange), ale w dekoderach stacja może pojawić się dopiero gdy dopiszą ją oni do list.
 

Przekaz kanału Polsat Viasat Nature HD
Przekaz kanału Polsat Viasat Nature HD

Parametry techniczne przekazu satelitarnego kanału Polsat Viasat Nature HD:
Eutelsat Hot Bird 13B (13,0°E)
tp. 79 (12,284 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: Polsat Viasat Nature HD
PID V: 204 (MPEG-4/HD)
PID A: 304 (pol)
PID PCR: 204
SID: 10504
PID PMT: 44
Provider: Cyfrowy Polsat SA
Kodowanie: Conax (nc+), Nagra MA (S4/N3 – nc+, N3 – Cyfrowy Polsat)
Jakość obrazu: 1920×1080, 16:9, ok. 4,14 Mbit/s
Jakość dźwięku: MPEG stereo 192 kbit/s

Na satelicie stacja pokazała się na jednym z transponderów Cyfrowego Polsatu, na serwisie używanym poprzednio do transmisji kanału Tenis Premium 1, a ostatnio Eurosport 3 HD. Serwis ten wyszukiwał się jako test3, więc niektórzy posiadacze niededykowanego sprzętu mogą go już mieć na listach kanałów z uwagi na poprzednie „zastosowania”.

Polsat Viasat Nature w standardowej rozdzielczości nadaje od 1 marca 2013 roku, kiedy to zastąpił obecny już na polskim rynku kanał Viasat Nature (więcej tutaj). W ofercie stacji widzowie znajdą programy dokumentalne i rozrywkowe o zwierzętach i przyrodzie. Wersje SD i HD kanału mają identyczne ramówki.

Wersja SD przypuszczalnie dość szybko zniknie z satelity – przekaz już w tej chwili zgłasza się nie pod dotychczasową nazwą, a jako Test8.

Dotychczasowe parametry techniczne wersji SD:
Eutelsat Hot Bird 13B (13,0°E)
tp. 74 (12,188 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: Test8
PID V: 817 (MPEG-4/SD)
PID A: 818 (pol)
PID PCR: 817
SID: 7373
PID PMT: 47
Provider: Cyfrowy Polsat S.A.
Kodowanie: Conax (nc+), Nagra MA (S4/N3 – nc+, N3 – Cyfrowy Polsat), Viaccess PC 3.0 (Orange)

Przypomnijmy, iż zapowiedź startu stacji Polsat Viasat Nature HD pojawiła się w ostatnich dniach (więcej tutaj). Dodajmy, że na polskim rynku funkcjonuje ponadto łączony kanał Viasat History HD/Viasat Nature HD, obecny w ofercie niektórych sieci kablowych i IPTV.

Autor , źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.