Kolejna aktualizacja CAM CI+ od nc+

Trzy miesiące po poprzedniej aktualizacji platforma nc+ informuje, iż od 17 kwietnia br. drogą satelitarną przesyłana jest kolejna aktualizacja oprogramowania dla modułów CAM CI+ nc+. Tak jak poprzednio dostępna jest na kanale TV Puls HD (tp. 114 – 10,796 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK). 

Kolejna aktualizacja CAM CI+ od nc+
Kolejna aktualizacja CAM CI+ od nc+

Według aktualnych informacji, tym razem aktualizacja dotyczy tylko niebieskiego modułu CI+ z logo nc+, nie szarego CI+ z logo Cyfra+ HD. Ponownie jest to wersja serwisowa, która wprowadza dodatkowe zabezpieczenia treści.

Tak jak przy poprzedniej okazji satkurier.pl ostrzega, że aktualizacji nie da się wycofać, dlatego zalecamy ostrożność. Wstępne informacje od posiadaczy nie wskazują na wystąpienie problemów, ale zawsze może dojść do jakichś zmian w kompatybilności z odbiornikami i TV oferowanymi na rynku.
 

Wygląd niebieskiego CAM CI+ nc+
Wygląd niebieskiego CAM CI+ nc+

Aktualizacja ze stycznia podnosiła wersję oprogramowania modułu z 07.00.10.00.05.00 do 07.00.10.00.05.01, choć w przypadku redakcji CAM identyfikował soft po aktualizacji jako 07.00.50.00.05.01.

Teraz nowa wersja podnosi oznaczenie do 07.00.50.01.02.00.

Aktualizacja powinna zostać wykryta samoczynnie po przełączeniu na kanał TV Puls HD i odczekaniu do kilku minut (często komunikat pojawi się natychmiast), a jeśli to nie nastąpi, to można spróbować wymusić rozpoczęcie procesu, przechodząc do menu modułu i wybierając: „AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA”.

W trakcie pobierania nie wolno przerywać procesu, należy czekać na potwierdzenie pomyślnego przeprowadzenia operacji i restart modułu. Jeśli po aktualizacji moduł się nie uruchomi, należy spróbować wyjąć i umieścić go ponownie w kieszeni (co wymusi poprawny pełny restart), ale tylko po uzyskaniu potwierdzenia, że aktualizacja przebiegła pomyślnie, nie w trakcie! Jest to sygnalizowane komunikatem „AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA ZAKOŃCZONA POWODZENIEM„.

Redakcja satkurier.pl z powodzeniem przeprowadziła aktualizację niebieskiego CAM CI+ nc+ na TV Samsung UE48HU7500L, potwierdziła także brak dostępności nowych wersji dla szarego CAM CI+.

Autor , źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

One thought on “Kolejna aktualizacja CAM CI+ od nc+

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.