Canal+ uruchomi w październiku kanał UHD

Wraz z rozpoczęciem sprzedaży przez Apple nowego urządzenia do streamingu wideo Apple TV 4K, francuski nadawca Canal+ udostępnił na tej platformie własne treści 4K. To nie koniec nowości. Jak informują lokalne media, 22 października br. wystartuje regularna emisja Canal+ UHD

Canal+ uruchomi w październiku kanał UHD
Canal+ uruchomi w październiku kanał UHD

MyCanal 4K to nazwa aplikacji na Apple TV 4K, w ramach której można znaleźć takie treści w rozdzielczości 4K, jak seriale „Biuro szpiegów” czy „Kabul Kitchen”. Wkrótce dołączyć do nich mają „Midnattssol”, „Wersal. Prawo krwi” i „Młody papież” oraz filmy i dokumenty.

Canal+ uruchomi w październiku kanał UHD

Co ciekawe 22 października br. meczem Olympique Marsylia – Paris Saint-Germain FC wystartuje kanał Canal+ UHD. Na razie wiadomo tylko tyle, że stacja będzie dostępna przez Apple TV 4K. Nie jest jasne, czy ruszy także na satelicie, ale od dość dawna emitowane są testy oraz okazjonalne transmisje (w zasadzie od sierpnia 2015), więc należy się tego spodziewać.

Parametry techniczne:

Astra 1N (19,2°E)
tp. 110 (12,581 GHz, pol. V, SR: 22000, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK)

ID: CANAL+ UHD
PID V: 110 (HEVC/UHD)
PID A: 121 (fre, E-AC3), 122 (qaa, E-AC3), 123 (qad, E-AC3)
PID PCR: 110
SID: 1001
PID TXT: 141
PID SUB: 141 (fre)
PID PMT: 100
Provider: CANAL+
Kodowanie: Nagra MA (N3)

Od dawna krążą informacje o planach zaoferowania przez Grupę Canal+ dekodera 4K (nie tylko przez francuski Canal, ale także przez polską platformę nc+).

Przypomnijmy, że testy usługi myCanal 4K ruszyły już w sierpniu br. Dostęp do nich miała bardzo wąska grupa użytkowników – z urządzeniami iPad 2, iPad Air Pro oraz iMac 4K i 5K.

Autor , źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.