KRRiT przyznała koncesję dla stacji TVN24

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w końcu przedłużyła koncesję dla stacji TVN24. Poinformowała o tym w środę wieczorem rzecznika KRRiT –  Teresa Brykczyńska. Stacja TVN24 czekała na to przedłużenie koncesji ponad półtora roku. Koncesja przyznana: 4 głosy za, 1 przeciw. 

KRRiT przyznała koncesję dla stacji TVN24
KRRiT przyznała koncesję dla stacji TVN24
Wniosek o przedłużenie koncesji trafił do KRRiT w lutym 2020 roku.
W środę 22 września ponownie zebrała się KRRiT. Posiedzenie rozpoczęło się po godz. 11:00. Po godz. 19:00 w Faktach TVN podano, że Teresa Brykczyńska, rzeczniczka KRRiT, poinformowała, że Rada ostatecznie zakończyła postępowanie w sprawie rekoncesji dla TVN24. 

I tak wcześniej TVN24 uzyskała już holenderską koncesję na nadawanie, więc mogła nadawać. Koncesja polska była de facto niepotrzebna. Sprawa koncesji w Polsce mogła jednak grozić postępowaniem przed sądami w Unii Europejskiej za niewydanie żadnej decyzji. To tym bardziej by ośmieszyło samą KRRiT i polityczne rządy w Polsce. Podobno to nie koniec kłopotów w tej sprawie w związku z tzw. lex TVN. Będzie prowadzone odrębne postępowanie wobec Grupy Discovery, a chodzi o naziemne kanały TVN.

Komunikat TVN Grupa Discovery:
 

TVN Grupa Discovery zawsze spełniała wszystkie wymogi określone w ustawie o radiofonii i telewizji. Uchwała KRRiT ws. koncesji dla TVN24 jednoznacznie pokazuje, że nie było żadnego uzasadnienia dla jej odwlekania przez 19 miesięcy.
 
Jednocześnie KRRiT przyjęła drugą uchwałę, której celem jest wprowadzenie w życie zapisów ustawy lex TVN, jednak z pominięciem procesu legislacyjnego oraz z obejściem zapowiadanego przez Prezydenta RP weta. Ta uchwała, podobnie jak lex TVN, zmusza Discovery do ograniczenia działalności w Polsce i stanowi bezpośrednie zagrożenie dla rządów prawa i wolności mediów oraz wywołuje niepokój wśród inwestorów zagranicznych w Polsce. 

 

 
Autor , źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.