Jazz 4K ruszył 18 września

Autor , źródło:
Janusz Sulisz

Jak informuje nadawca, kanał Jazz 4K ruszył zgodnie z planem, 18 września br., symbolicznie w telewizji kablowej Czajen. Partnerem technologicznym jest fundacja „Nasza Wizja”, która obecnie dysponuje strumieniem Jazz 4K dla przyszłych partnerów. – Już w tej chwili 11 operatorów zawiera z nami umowę, również z zagranicy pojawiły się zapytania co do warunków współpracy – zapewnia nadawca. W odróżnieniu od wersji HD, kanał w wersji 4K będzie płatny.

Jazz 4K ruszył 18 września
Jazz 4K ruszył 18 września
Przypomnijmy, że 18 maja br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesję na nadawanie kanału o charakterze muzyczno-kulturalnym Jazz 4K. Stacja jest skierowana do osób w każdym wieku – miłośników muzyki jazzowej oraz wszelkich fuzji jazzu, muzyków i pedagogów.

Zgodnie z warunkami koncesji, nadawca miał cztery miesiące, aby rozpocząć emisję. Jazz 4K – w odróżnieniu od dostępnej już na polskim rynku wersji HD – będzie kanałem płatnym. Ma też posiadać całkiem inną ramówkę niż Jazz HD.

Jazz 4K jest pierwszym na świecie tematycznym kanałem muzycznym w rozdzielczości 4K z muzyką jazzową, rozbudowanym programowo o muzykę klasyczną – „Klasyka w Niedzielę”, muzykę rozrywkową oraz publicystykę kulturalną.

W szczególności, w programie oferowana ma być poza wspomnianą muzyką jazzową, również muzyka współczesna, muzyka improwizowana, muzyka klasyczna, fuzja jazzu z rapem, popem, elektro-jazz, poezja śpiewana i wszelkie formy artystyczne pokrewne z wymienionymi.

Jak informuje nadawca, Jazz 4K będzie gwarantować największą ilość muzycznych premier w Polsce. – Jesteśmy producentem większości naszych koncertów premierowych – w 2019 roku co tydzień prezentowaliśmy premierę, co było niewątpliwą atrakcją dla klientów, którzy musieliby zapłacić ponad 3 tys. zł za bilety na tej rangi wydarzenia – zapewnia.

 Jest to merytoryczny kanał klasy premium, tworzony we współpracy z wybitnymi światowymi ekspertami i fachowcami wielu dziedzin sztuki, w szczególności muzyki, literatury, architektury, fotografii, teatru, baletu oraz filmu – zachwala nadawca.

Jazz 4K jest ofertą dla operatorów satelitarnych i kablowych, którym zależy na pozyskaniu klientów premium śledzących sztukę i wydarzenia kulturalne w kraju. – Jest to naturalne środowisko ludzi poszukujących wysokiej kultury, ceniących możliwość wyboru w dowolnym czasie i miejscu – dodaje nadawca.

Telewizja Jazz nadaje obecnie w 4 krajach Europy, a jeszcze w tym roku ma powiększyć swój zasięg do 11 krajów. Rozpoczęła emisję w 2018 roku, zatem w tym roku obchodzi 3-lecie swojego istnienia.

Kanał Jazz oferowany jest przez takich operatorów, jak Vectra, Jambox, WP Pilot i innych.

 

 
0 0 votes
Article Rating

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x